“החופש לנהל הוא החמצן של המגזר”

“החופש לנהל הוא החמצן של המגזר”
תמשיכו ליצור. שקד בכנס
צילום: משרד המשפטים

שרת המשפטים דיברה בכנס השנתי של התאחדות התעשיינים שנערך בתל אביב

שרת המשפטים, איילת שקד, הוזמנה לשאת דברים בכנס השנתי של התאחדות התעשיינים במלון דיוויד אינטרקונטיננטל בתל אביב. השרה השוותה את חברי הכנסת המקדמים מידי שבוע הצעות חוק פופוליסטיות המבקשות להתערב בחיי הכלכלה בישראל ולחלק את העושר בחברה בצורה חדשה לסיפור הידוע של רובין הוד.

תמשיכו ליצור. שקד בכנס|צילום: משרד המשפטים
תמשיכו ליצור. שקד בכנס|צילום: משרד המשפטים

“כשאני רואה את שטף הצעות החוק הפופוליסטיות, כשאני יודעת לזהות את הפגיעה האנושה בחיי הכלכלה בישראל,כשאני נתקלת ברמיסה של זכויות הקניין הבסיסיות ביותר ושל החופש לנהל עסקים (החופש העומד בבסיס הצלחתו של כל יזם). אני שואלת את עצמי מה מי מייצר יותר נזק? רובין הוד ההוא המפורסם מימי הביניים, או כל אותם שמשחקים בלהיות רובין-הודים במאה ה-21?. “לפני שעזבתי אתמול את הכנסת – בדקתי. 3577 הצעות חוק פרטיות הונחו על שולחנה של הכנסת ה-20 מאז החלה לפעול ועד לרגע זה.” אמרה השרה. “לפרץ החקיקה הזה שמכלה את זמנו של הפרלמנט הישראלי אין אח ורע בכל העולם המערבי כולו”.

שקד הוסיפה וציינה: “החופש לנהל עסקים הוא החמצן של המגזר היצרני שלנו. הרגולציה העודפת חונקת אותו. תפיסת השוק החופשי בה אני דוגלת אינה יכולה לחיות בשלום עם משטר של הגבלות רגולטוריות כה רבות וכה חמורות שכמעט ומביא את המגזר העסקי שלנו למצב שבו לעסקים בישראל, כל מה שלא הותר – אסור. מכם אני מבקשת בקשה אחת פשוטה – תמשיכו ליצור כאן ותמשיכו להעסיק כאן מאות אלפי ישראלים”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *