המדינה תפתח תוכנית חיסכון לכל ילד

המדינה תפתח תוכנית חיסכון לכל ילד

יו”ר ועדת הכספים, ח”כ גפני: “בשורה של ממש לילדי ישראל. ייטיב במיוחד עם ילדים מהשכבות החלשות שייזכו לנקודת פתיחה טובה יותר”

ועדת הכספים אישרה סופית את תכנית חיסכון ארוך טווח לכל ילד שתצא לפועל ב-1 בינואר 2017. החל מתאריך זה הביטוח הלאומי יפקיד עבור על ילד סך של 50 שקל בחודש, מלידה ועד גיל 18. אם הילד או הוריו יחליטו שלא לשבור את הקופה בגיל 18, המדינה תפקיד עוד 500 שקל. בנוסף, יוכלו ההורים לבחור להפריש 50 ₪ נוספים עבור ילדם לאותה תכנית חיסכון מתוך קצבת הילדים אותה הם מקבלים עבורו. ההורים יידרשו לבחור במסלולי השקעת הכספים באו בתכנית חיסכון בבנק או בקופת גמל ללא אפשרות ניידות בין המסלולים. התכנית עשויה להניב לכל ילד חיסכון של כ- 22,000 שקל בגיל 21.

תכנית חסכון לכל ילד | צילום מתוך Fliker
תכנית חסכון לכל ילד | צילום מתוך Fliker

יו”ר ועדת הכספים, ח”כ משה גפני: “בסופו של דבר אימץ את דרישת סיעת יהדות התורה עוד מתקופת המו”מ הקואליציוני, אז בתחילה דרשה הסיעה להגדיל את קצבאות הילדים ואף להחזירם לרמתן המקורית קודם הקיצוץ שחל בהם ב- 2013 כולל השבת כספים רטרואקטיבית בגין התקופה שבה הן קוצצו. האוצר אימץ את יוזמת סיעת יהדות התורה לכינון תכנית חיסון ארוך טווח לכל ילד, ואני מברך אותו על-כך”. יתרון גדול נוסף של תכנית החיסכון ארוך הטווח בכך שההורים פטורים מתשלום דמי ניהול של תכניות החיסכון ואלו ימומנו ע”י המדינה.

בעת משיכת הכספים יחול מס על רווחי הון רק על החלק של הרווחים, תשואה וריביות, שנצברו לאורך השנים על הכספים שהופקדו. בדיון בוועדה, אושר כמו-כן שיפוי של המוסד לביטוח לאומי בסך 2.7 מיליארד ₪ עבור הכספים לתכנית 2017 – 2019 ולצורך הגדלת השיפוי להעברה רטרואקטיבית ממאי 2015 עד דצמבר 2016.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *