מירי רגב: “הספורט הוא לא פרה חולבת”

מירי רגב: “הספורט הוא לא פרה חולבת”
דיון נוסף בקרוב. מירי רגב
צילום: יצחק הררי

בוועדת הכספים של הכנסת נערך דיון סוער במיוחד על הכסף מההימורים בספורט

ועדת הכספים של הכנסת התכנסה כדי לדון בפרק מחוק ההסדרים שעוסק בהעברת כפסים מהמועצה להימורים בספורט (הטוטו) וממפעל הפיס למדינה. כמו כן היה צורך לדון בדרישה להעלאת המיסוי על זכיות מהימורים, מ-30 אחוז, ל-35 אחוז. לאורך כל הדיון התעמתו שרת התרבות והספורט, יו”ר השלטון המקומי וראשי רשויות מקומיות עם חברי כנסת שתומכים בהצעת החוק ועם מנכ”ל האוצר.

השרה רגב אמרה: “הספורט אינו פרה חולבת! אם רוצים לסגור את הטוטו והפיס שהאוצר יכניס את היד עמוק לכיס ויממן ישירות את הספורט”.

דיון נוסף בקרוב. מירי רגב|צילום: יצחק הררי
דיון נוסף בקרוב. מירי רגב|צילום: יצחק הררי

מנכ”ל האוצר, שי באב”ד, יצא להגנת פקידי האוצר שזכו להשמצות מצד השרה וראשי רשויות: “אם פקידי האוצר לא יזכו ליחס הוגן ויושמצו הם יעזבו את הדיון”.

יו”ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס: “אנחנו הזרוע הביצועית של המדינה ברוב התחומים, כולל בספורט. המדינה לא מביאה שקל לספורט, הכל מגיע מהטוטו ומהכיס של התושבים של הארנונה. יש פה צביעות כי אנחנו מעבירים גם תקציבים לחינוך לבניית כיתות ואנחנו בסוף נותנים שירות לתושבי ישראל ואת רוב הכסף מביאים מהבית. הרפורמה הזו תפגע בחינוך, בתרבות ובספורט”.

הג’ודוקא אורן סמדג’ה אמר בדיון: “בספורט צריך רק להגדיל את התקציב, אחרת באולימפיאדה הבאה לא יהיו לנו ירדן ג’רבי ואורי ששון. אנחנו מפגרים ביחס למדינות אחרות בתקציב הספורט”.

גם עו”ד שמעון מזרחי ממכבי תל אביב דיבר בדיון והעיר: “הראשונים לסבול מהרפורמה הם מועדוני הספורט לנוער כי לא יהיה כסף לתחזק אותם, לא יהיה כסף לספורט לילדים ויילכו בדיוק למקומות שאנחנו לא רוצים”.

הדיון הסתיים ללא הכרעה והצדדים, האוצר, משרד התרבות והספורט, השלטון המקומי, הטוטו והפיס, אמורים להתכנס על-מנת לנסות ולהגיע להבנות.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *