רשות המיסים מגבירה את מבצעי האכיפה

רשות המיסים מגבירה את מבצעי האכיפה
"הגברת השוויון בנטל בקרב האזרחים". קופה
צילום: אתר pixabay.com

בעלת מכון שיזוף בקרית אתא לא דיווחה על הכנסות בסך 1,350 שקל וטענה בתגובה: “רואה החשבון אמר לי לרשום בסוף היום את ההכנסות”

ברשות המיסים החליטו להמשיך ולהגביר את המאבק במעלימי מס. בביקורת שערכו לאחרונה באתר בנייה בקרית אתא, מצאו המבקרים, לאחר שיחה עם הלקוח, כי הקבלן קיבל לידיו תשלום של 70 אלף שקל עבור העבודה שביצע, אך דיווח על תשלום של מחצית הסכום בלבד – 35 אלף שקל שקיבל במזומן מהלקוח. עוד נמצא, כי לקבלן אין תיק ברשות וכי אינו מנהל ספרים. ביקורת בגן ילדים בעיר העלתה כי בעלת הגן לא דיווחה על הכנסות של 412,325 שקל שהתקבלו בצ’קים דחויים וצ’קים שנפרעו מהורים ששילמו עבור שהיית ילדיהם בגן.הקבלן היה אחד מבין 158 בעלי עסקים שבוקרו בתקופה האחרונה באזור חיפה והקריות. אצל כשמונה אחוז מבין המבוקרים נמצא כי הם לא רשמו את ההכנסות כדין.

בין העסקים שאצלם נתפסו כספים שלא נרשמו: קונדיטוריה מקרית ים ומכון שיזוף בקרית אתא.

במהלך ביקורת אצל מנהלת חשבונות באזור מצאו המבקרים כי לא נרשמה הכנסה של 13,078 שקל שהתקבלו ממספר צ’קים והעברה בנקאית עבור שכר טרחה. מנהלת החשבונות טענה: “אני רושמת בזמן הפירעון את הצ’קים, ולא ידעתי שהעבירו לי כסף לחשבון הבנק”. בביקורת במוסך בעיר מצאו המבקרים רישום של תשלום באשראי בסך 700 שקל. כאשר בדקו עם הלקוח התברר כי הוא שילם עבור העבודה 700 שקל באשראי ו-600 שקל במזומן, שלא נרשמו. בעל המוסך: “הוא עדיין חייב לי כסף”.

"הגברת השוויון בנטל בקרב האזרחים". קופה|צילום: אתר pixabay.com
“הגברת השוויון בנטל בקרב האזרחים”. קופה|צילום: אתר pixabay.com

ביקורת במכון שיזוף בקרית אתא העלתה כי בעלת המכון לא דיווחה על הכנסות בסך 1,350 שקל שהועברו אליה באשראי ובצ’קים. בתגובה טענה: “רואה החשבון אמר לי לרשום בסוף היום את ההכנסות”.

בביקורת שנערכה במשרד כוח אדם בחיפה נמצא כי הכנסות בסך 4,510 שקל התקבלו בשוברי אשראי וצ’קים לא נרשמו. בעל המשרד בתגובה: “לא הספקתי לרשום, היתה לי הרבה עבודה”.

במהלך ביקורת בקונדיטוריה בקרית ים נמצאה מחברת המשמשת למעקב אחר הזמנות ותשלום בגינן. בבדיקת המחברת נמצא אי רישום הכנסות משני לקוחות בסך 620 שקל. בעל הקונדיטוריה: “לא יודע מה קרה”. ביקורת במסעדה וקייטרינג בקרית אתא העלתה כי בעל המסעדה קיבל צ’ק בסך 675 שקל, אך הדפיס רק 550 שקל, ואת היתרה, 125 שקל, לא הדפיס בקופה. בתגובה טען: “טעות בהדפסה”.

המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיית מנהל הרשות, משה אשר, למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *