תושב עראבה מואשם בייצור כסף מזויף

תושב עראבה מואשם בייצור כסף מזויף
"לחימה בלתי מתפשרת בתופעה". חלק מהמטבעות המזויפים שנתפסו
צילום: באדיבות המשטרה

כאשר השוטרים פשטו על המקום ודרשו ממנו לפתוח את הדלת, הוא ניסה להשחיז את התבניות ששימשו לזיוף המטבעות כדי לטשטש את מעשיו

פרקליטות מחוז חיפה הגישה השבוע כתב אישום חמור נגד תושב עראבה, שייצר מטבעות מזויפים וחלקי נשק במחרטה שנמצאה במחסן השייך לו. הנאשם נתפס בתחילת חודש ינואר, במהלך פעילות יזומה של המשטרה נגד שימוש, אחזקה, ייצור וסחר באמצעי לחימה.

לטענת השוטרים, כאשר פשטו על המקום ודרשו מבעל העסק לפתוח את הדלת, הוא ניסה להשחיז את התבניות ששימשו אותו לזיוף המטבעות במטרה לטשטש מעשיו. השוטרים שהבינו זאת, פרצו למחסן ועצרו את הנאשם בטרם הספיק להעלים את הראיות.

"לחימה בלתי מתפשרת בתופעה". חלק מהמטבעות המזויפים שנתפסו|צילום: באדיבות המשטרה
“לחימה בלתי מתפשרת בתופעה”. חלק מהמטבעות המזויפים שנתפסו|צילום: באדיבות המשטרה

על פי כתב האישום, הנאשם החזיק בסמוך לביתו מחסן אשר שימש מוסך לטיפול בכלי רכב. כחלק מהציוד של המוסך, הוא החזיק במחרטה לעיבוד מתכות. לטענת התביעה, מנובמבר 2016 ועד ליום מעצרו החליט הנאשם לייצר מטבעות מזויפים בשווי עשרה שקלים וכלי נשק.

הנאשם, כך נטען, ייצר באמצעות המחרטה תבניות מתכת המותאמות לייצור מטבעות ואף החזיק בחומרי גלם לשם כך. במהלך התקופה הוא ייצר לפחות 15 מטבעות בשווי עשרה שקלים. בנוסף, החזיק הנאשם בקנה רובה M-16, אותו ניסר וקיצר על מנת להתאימו לאקדח מאולתר.

מהמשטרה נמסר: “כתב אישום זה הוא תוצר של פעילות רציפה נגד מחזיקי נשק בלתי חוקי, המבוצעות מדי יום במסגרת המאבק בפשיעה האלימה. דגש מיוחד ניתן לתופעת השימוש הנרחב בנשק חם כאמצעי לפתרון סיכסוכים בחברה הערבית. משאבים רבים ומגוונים מושקעים באיתור יצרני הנשק המאולתר והסוחרים באמצעי הלחימה ובמעצרם, כחלק מהלחימה הבלתי מתפשרת בתופעה”.

המשטרה: “כתב אישום זה הוא תוצר של פעילות רציפה נגד מחזיקי נשק בלתי חוקי”


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *