נכים ועיוורים ישלמו פחות מיסים

נכים ועיוורים ישלמו פחות מיסים
סיוע לחלשים
צילום: pixabay

ח”כ משה גפני: “יש לקדם כל דבר שיסייע בפתרון מצוקת הדיור ושייקל על מי שיש להם בעיות ייחודיות, כגון נכים ועיוורים, בעת שיפור דיור”

עדת הכספים אישרה תקנות חדשות ומעתה נכים ועיוורים ישלמו מס רכישה מופחת בעת רכישת דירה עד למחיר של 2.5 מיליון שקל. בנוסף, החברה הממשלתית ‘דירה להשכיר’, שיוזמת ומקדמת מיזמי נדל”ן לטובת העמדת פתרונות של השכרה לטווח ארוך למי שידם אינה משגת דיור קבע, תיהנה אף היא משיעור מס רכישה מופחת של 0.5%. התקנות שאושרו, עברו פה-אחד בוועדה.

סיוע לחלשים |צילום: pixabay
סיוע לחלשים
|צילום: pixabay


משה גפני, העומד בראש הוועדה, דחה במהלך הדיון סעיפים בתקנות שהיו אמורים להוביל להעלאת מס הרכישה על משקים חקלאיים, מה שהיה פוגע בחקלאים. כמו כן נמנעה העלאת מס הרכישה על קרובי משפחה שמקבלים או יורשים דירה ללא תמורה, שברשותם כבר דירה אחת משלהם.

בעניין חברת ‘דירה להשכיר’, אמר יו”ר מטה הדיור הלאומי במשרד האוצר, אביגדור יצחקי, כי “מדובר בחברה ממשלתית שנועדה לספק פתרונות דיור להשכרה לטווח ארוך ומטרת התקנות, שבמקום שנשלם עבור דירה שהחברה רוכשת מס רכישה גבוה של 5%, 6% או אף 8%, נשלם רק 0.5%, כי זה צורך חיוני”.

יו”ר הוועדה גפני תהה, נוכח הצורך החיוני הזה, “מדוע לא לפטור לחלוטין את החברה, שהיא חברה ממשלתית למטרה ראויה, ממס הרכישה?” ויצחקי השיב: “ראשית, תשלום המס מאפשר בקרה ושליטה על רכישת הדירות בעצם קיומו של אירוע המס לרשות המיסים ושנית, כי כשמתחילים עם פטורים, אח”כ קשה לעצור את השטף, שכן ישנן עוד הרבה מטרות וצרכים חיוניים”.

גפני אמר בדיון: “יש לקדם כל דבר שיסייע בפתרון מצוקת הדיור ושייקל על זוגות צעירים להשיג דירה וכן על מי שיש להם בעיות ייחודיות, כגון נכים ועיוורים, בעת שיפור דיור וכדו'”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *