הובלות או לא להיות

הובלות או לא להיות

כבר ארבעים שנה שהוא המלך הבלתי מעורר של תחום ההובלות. למרות שהוא מעביר בתים לשגרירים, מפורסמים ואנשים אמידים מאד הוא דווקא מעדיף את הסטנדרט. ‘המסבל’ הוא לא רק חברה להעברת דירות אלא גם סוג של פסיכולוג שדואג שתרגישו טוב בזמן העברת דירה.

בחיי הקצרים הספקתי לעבור דירות רבות, מה שאומר שפגשתי לא מעט מובילים. אפשר לכתוב ספר שלם על סוגי המובילים הקיימים ועל השיטות שלהם להעביר את הדירה שלנו. אולי לכן שמחתי מאד לפגוש את דוד סיודמק המכונה בפי כל ‘המסבל’ שמבצע את מה שכולם יודעים לעשות אבל עם גישה אחרת כלפי הלקוחות.
למסבל יש פנאי בשביל הלקוחות. בזמן שכולם ממהרים למשמרת הבאה שלהם, יש לו צי שלם של משאיות שמאפשר לו לקחת את כל הזמן שבעולם לא רק להוביל את החפצים שלכם, אלא גם לארוז אותם באופן הראוי ביותר.

החבר'ה של המסבל, מחייכים כל הדרך
החבר’ה של המסבל, מחייכים כל הדרך

למסבל יש קילומטרז’ ומכיוון שכך הוא יודע מתוך נסיון של ארבעים שנה שלקוחות אוהבים לתת טיפ כשהם באמת מרוצים, לא בגלל שעשית להם פרצוף של ‘אני עובד קשה תגדילו את התשר’

המסבל אגב זו לא מילה שלא קיימת בשפה העברית וקשה להתחקות אחר השורש שלה, אבל דוד המציא אותה והוא חושב שרוב האנשים מבינים מיד במה הוא בעצם עוסק. חוץ מלהוביל דירות הוא גם מוביל על בסיס קבוע משרדים ועסקים.

לצד המשאית הגדולה של ‘המסבל’ שמגיעה עם הצוות, אפשר להבחין תמיד בדוד שמלווה אותם רכוב על אופנוע הכביש הכבד שלו שהפך חלק מהמותג כשהוא נודד בין הצוותים השונים העושים את מלאכתם באותו היום ברחבי הארץ

נדמה שאת כל העולם הוא כבר הספיק להעביר דירה, החל בשגרירי כל המדינות המתגוררים בישראל וכלה בשמות כמו דן מרגלית, דן שילון, צביקה הדר, דודו טופז וטייקונים מהרצליה פיתוח ומסביון. אבל הלקוחות שהוא הכי אוהב הם דווקא אלו שבאים בלי ציפיות מה שגורם להם לצאת מאושרים מהשירות.

המסבל בעבודה
המסבל בעבודה


בבוקר שישי הגיע הצוות של המסבל אל הדירה שלנו ואחרי קפה טוב וכמה עוגיות מתוקות, הם התחילו לחייך ולארוז בנעימות את החפצים שנותרו בלתי ארוזים, אבל החיוך שלהם המשיך לאורך כל היום. “הייתי הראשון בארץ שהתחיל לספק שירותי אריזה כשירות משלים’ מספר לי דוד, ‘שנים גם עבדתי יחד עם חברה שמספקת שירותי סידור הבית לאחר העברת דירה’ “מוביל בדרך כלל לא יכול להתמהמה בזמן העברת דירה” מסביר דוד “אני בגלל שיש לי צי של משאיות אני יכול לקחת את הזמן”.

מסתבר שהדבר החשוב ביותר בהעברת דירה הוא לא רק הזזה טכנית של חפצים ושינועם ממקום למקום אלא גם האריזה שלהם, הפירוק והסידור שלהם מחדש. מעבר דירה הוא לא רק פעולה טכנית אלא בעיקר מעבר רגשי שמורכב מיציאה מאזור הנוחות שלנו אל עבר מקום חדש ובלתי ידוע. בדיוק בגלל זה שמחתי שיש מי שמבין את זה ומעניק לי את כל הזמן שבעולם לארוז לאט ולהפרד מהדירה בלי להלחיץ

כשבן אדם עובר דירה על מה אתה שם דגש? אני שואלת ודוד עונה “על הכל, כל ריהוט אנחנו עוטפים אותו מבזבזים זמן על אריזות. אני עובד עם אוכלוסיה שיש להם הרבה מודעות לאריזה”

מעניק שירות מכל הלב
מעניק שירות מכל הלב

איזה טיפים יש לך לחלק לנו?
מה שאני מציע לקליינטים לא לקחת מוביל שיעשה להם רשימות, כאשר מוביל רושם מה יש לכם בבית זה למעשה מעניק לו לגיטימציה לבקש עוד מחיר על כל דבר שחורג מהרשימה.

ומה עם המחיר, זה הרי הכי חשוב? המחיר שלי מאד זול כי אנחנו הקפיטליסטים היחידים בשוק , אנחנו מבינים שיש תחרות גדולה, וכשכל המובילים מספקים בערך את אותו הדבר ושאחד היתרונות הבולטים הוא בהחלט במחיר.

מה למדת על אנשים דרך הדירה? שאנשים שמגיעים עם ציפיות יוצאים תמיד מאוכזבים, אנשים שלא מצפים לכלום יוצאים מאושרים. אגב, זה שיעור בכלל לחיים.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *