איסור סופי ליבוא זיקוקים מסוכנים

איסור סופי ליבוא זיקוקים מסוכנים
סכנה לכוחות הביטחון. זיקוק
צילום: pixabay.com

יו”ר פורום יבואני הזיקוקים באיגוד לשכות המסחר, ירון מור, אמר כי היבואנים מסכימים שצריך לעשות סדר

ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה את בקשת משרד הכלכלה לאסור בצו יבוא זיקוקי די-נור מועפים שנורים לעבר כוחות הביטחון בהפגנות, לנוכח הסיכון לכוחות הביטחון ולאזרחים כתוצאה מהשימוש בזיקוקים מסוג זה.
ח”כ יעקב פרי (יש עתיד) שמילא את מקומו של היו”ר, דרש ממשרד הכלכלה למצוא מנגנון לפיצוי היבואנים שפעלו כחוק ונפגעו כתוצאה מאישור הצו. ח”כ פרי הזכיר את ההיסטוריה ואמר כי לנוכח השימוש בכוורות זיקוקים ובזיקוקים מועפים בהפגנות, נגד אזרחים וכוחות הביטחון, אישרה הוועדה כבר בעבר את בקשת משרד הכלכלה לאיסור יבוא זמני, עד סוף לאמצע חודש נובמבר. ראש אגף מבצעים של המשטרה, ניצב אהרון אקסול, הוסיף כי בדיון הקודם המליצה גם הוועדה על איסור קבוע. לדבריו, הזיקוקים מסכנים את כוחות הביטחון והאזרחים ולכן מתבקש אישור ממוקד לזיקוקים מסוימים. סגנו, תת-ניצב שוקי זיסו, ציין כי האיסור לא יסכן חגיגות ימי הולדת או את חגיגות יום העצמאות. “אנחנו יודעים שהזיקוקים האלה זולגים לגורמי פח”ע ומשמשים נגד כוחות הביטחון גם להכנת מטענים וגם לירי”, אמר.
יו”ר פורום יבואני הזיקוקים באיגוד לשכות המסחר, ירון מור, אמר כי היבואנים מסכימים שצריך לעשות סדר, אבל כנגד מפרי החוק ולא כנגד היבואנים החוקיים שנפגעים. הוא אף ביקש להימנע מאיסור לצמיתות ולהסתפק באיסור לתקופה ארוכה.

סכנה לכוחות הביטחון. זיקוק|צילום: pixabay.com
סכנה לכוחות הביטחון. זיקוק|צילום: pixabay.com


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *