יבוא מיוחד של 700 טון חמאה

יבוא מיוחד של 700 טון חמאה
עד כה היבוא היה מוגבל. חמאה
צילום: pixabay.com

על רקע מחסור צפוי בחמאה לתעשייה פותח משרד הכלכלה מכסה נוספת של יבוא

במסגרת היערכות למחסור בחמאה תעשייתית המסתמן ועל מנת לשמור על שוק תחרותי, פועל משרד הכלכלה לפתיחת מכסה וולונטרית בהיקף של 700 טון, שתהיה בתוקף עד לסוף שנת 2016. מתברר כי בשל החום הכבד, נוצרה ירידה בכמות החלב ובעיקר בייצור החמאה.

עד כה היבוא היה מוגבל. חמאה|צילום: pixabay.com
עד כה היבוא היה מוגבל. חמאה|צילום: pixabay.com

מנכ”ל משרד הכלכלה והתעשייה, עמית לנג, הודיע כי בעקבות התייעצויות עם משרד החקלאות ומועצת החלב, יוגדל היבוא. יאיר שירן, יו”ר ועדת מכסות ומנהל מינהל תעשיות ציין כי משרד הכלכלה עודכן על ידי משרד החקלאות והיצרנים המקומיים כי בחודשים הקרובים צפויה ירידה בייצור המקומי, אשר עלולה לייצר חוסר בשווקים ולכן ישנו צורך בהגברת היבוא להשלמת הכמות המבוקשת. במחצית הראשונה של השנה, נפתחה מכסה וולונטרית ליבוא חמאה לתעשייה בהיקף של 700 טון. מכסה זו, על פי דיווחי היבואנים, תנוצל במלואה עד לסוף השנה (עד כה נוצלה 60% ממנה) ולפיכך, ישנו צורך בהקצאת מכסה נוספת.

יאיר שירן מוסיף כי בחלוקת הקצאות מן המכסה החדשה, תבחן ועדת המכסות את ביצועי היבואנים שקיבלו הקצאות במכסה של ראשית השנה כמו גם את יכולתם של המבקשים לנצל את המכסה החדשה עד לסוף השנה, זאת כחלק מהשיקולים על פיהם תקבל הועדה החלטות בנושא חלוקת ההקצאות למחצית השנייה של השנה.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *