חדש: ילדים יילמדו על הזכויות הצרכניות שלהם

חדש: ילדים יילמדו על הזכויות הצרכניות שלהם
איפה הכסף?
צילום: באדיבות אתר StockSnap.io

תכנית חדשה של משרד החינוך והמועצה לצרכנות נועדה לשפר את דמותה של החברה הישראלית בתחום הצרכנות. התלמידים בין היתר לנהל תקציב מאוזן של משק הבית, לארגן חגיגות ימי הולדת מוזלות ובהתאם לתקציב יערכו סיור קניות בקניון וירטואלי. כמו כן הם יגלו כיצד מפתחים ביקורתיות כלפי פרסום מסחרי, ילמדו על צדק חברתי, זכויות הצרכן ויבינו מתי מותר להחזיר מוצרים.
התכנית “הגינות בצרכנות” גובשה על ידי משרד החינוך בשיתוף המועצה הישראלית לצרכנות נבונה במטרה לעורר את המודעות של התלמידים לערך ההגינות בחברה הישראלית בכלל וחיי המסחר בישראל בפרט. התכנית נועדה לשפר את דמותה של החברה הישראלית בתחום השכיח ביותר ביום-יום שלנו – תחום הצרכנות – ולהפוך אותנו לבני אדם הוגנים יותר, אשר לא מנצלים את חולשתם או מצוקתם של אנשים אחרים. התכנית תחל לפעול כבר בשנת הלימודים הקרובה, תשע’ו, בשכבות הגיל השונות (יסודי ועל יסודי).
עו”ד אהוד פלג, מנכ”ל המועצה לצרכנות: “המועצה לצרכנות נחשפת לעשרות אלפי מקרים בשנה של חוסר הגינות בחיי הסחר, באופן שהביא אותה למסקנה כי דרוש שינוי תרבותי בחברה הישראלית. אנשי העסקים של המחר נמצאים כיום במערכת החינוך, וזו ההזדמנות להכשיר אותם להבין כי ההגינות צריכה להיות הערך המנחה שלאורו ראוי להתנהל”.

ההגינות היא ערך מנחה. כסף|צילום: באדיבות אתר StockSnap.io
ההגינות היא ערך מנחה. כסף|צילום: באדיבות אתר StockSnap.io


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *