למה יתחפשו הילדים בפורים תשע”ח?

למה יתחפשו הילדים בפורים תשע”ח?

למה יתחפשו הילדים בפורים תשע”ח: מוונדר וומן עד רחל אמנו, מהענק הירוק עד נחמן מאומן

כל אמצעי התקשורת פרסמו כבר שלהיטי פורים בישראל השנה יהיו תחפושות של נועה קירל וסטטיק ובן אל. הורים יכולים לעקם את האף על ההעדפות הללו, אבל כפי שעולה מנתוני רשת טויס אר אס ההורים מממנים, והילדים מחליטים. כי כבר מגיל 5 בנים מתעקשים על התחפושת שהם רוצים, והבנות אף מגיל רך יותר.

העיסוק בתחפושות שבועות רבים לפני חג הפורים, נולד בעקבות הרכישות באינטרנט מצד אחד, ודואר ישראל שצבי היה במשך דורות הלוגו, אבל צב מתאים לו יותר. אז כדי שההזמנות יגיעו בדואר חבילות לפני קריאת המגילה ולא לקראת הקריאה בהגדה, התרגלנו לתכנן ולבחור תחפושות חודשים מראש. גם תחפושות שלא מזמינים אונליין, כדאי להקדים לקנות, כי הכי פופולריות נגמרות בחנויות מוקדם.

לפני שאציג את קולקציות פורים תשע”ח, כמה עצות להורים, ממומחי רשת טויס אר אס, שהן רלוונטיות בעיקר לילדים צעירים: לבדוק שלתחפושות יש תו תקן. לבחור תחפושת לא מסורבלת, שהילד יכול לרוץ בה וגם להסיר אותה בקלות. לשם כך לבדוק שהרוכסנים נפתחים ונסגרים ללא בעיה. שאין שרוכים או חוטים שעלולים להיכרך סביב צוואר הילד, ואין כפתורים או חרוזים קטנים שפעוטים עלולים לבלוע בטעות. אם התחפושת כוללת כובע או מסכה, שיהיו בהם פתחי אוורור ופתחי ראייה, ושהם לא צמודים מדי לפנים.

ובבוקר לפני בית הספר/ הגן כשמגיע שלב האיפור – לבדוק שהוא אינו מכיל חומרים רעילים.

ואם הזכרתי פעוטות, נתחיל בהם בסיועה של סיגל כספי, מנכ”לית רשת טויס אר אס. היא מזכירה חמישה להיטים שיכבשו את הילדים השנה: סטטיק ובן אל, נועה קירל, וונדר וומן, גיבורי “הנוקמים” (כמו הענק הירוק), וטרנד ה”חד-קרן”.

הענק הירוק| צילום: יח"צ
הענק הירוק| צילום: יח”צ

רוב תחפושות ה”אופנתיות”, מבוססות על סדרות טלוויזיה וכוכבי ילדים, והשנה גם דמויות מהפסטיגלים של חנוכה, ולצידן הנינג’ות, בנים ובנות, איירון מן, נסיכות דיסני לדורותיהן, עדיין גם אלזה, ולתינוקות: סמי הכבאי, פו הדוב, חיפושית, ארנב כלבלב, תות, הלו קיטי וכיפה אדומה. בין הבנים בכיתות הגבוהות יותר של היסודי ובחטיבת הביניים, יש מהלכם גם לדמויות מפחידות, ליצנים ושלדים.

טויס אר אס. פרפר |צילום: יח"צ
טויס אר אס. פרפר |צילום: יח”צ

כשצריך לקנות תחפושות לשלושה, ארבעה ילדים ויותר, מדובר בסעיף כבד למדי בתקציב המשפחתי, אלא שלפי סיגל כספי, השנה אפשר להשיג תחפושת מהשנה שעברה בעשרים שקלים. לעומת זאת הפופולאריות של השנה הנוכחית עולות כ-40 עד כ-90 שקלים. ועדיין זה זול משמעותית מאשר המחירים בפורים שעבר.

עשרות תחפושות לפעוטות, יבוא מארצות הברית, יש גם ברשת חנויות קרטר’ס-אושקוש. טווח הגילים הוא חצי שנה עד שלוש, והנושאים: כלב דלמטי, דינוזאור, אריה, קרנף, טווס, קופיף, חד קרן, אננס ועטלף. הבסיס לתחפושות האלה הוא אוברול רך וחם, עשוי מפליז, המצויד בתו תקן אמריקאי מחמיר. חלק מהתחפושות מחולק למכנס וקרדיגן, לבנים, או אוברול, חולצה וגרביון, לבנות.

 קרטרס|צילום: טל טרי
קרטרס|צילום: טל טרי

את קולקציית התחפושות הגדולה ביותר, לא פחות מ-800, ניתן למצוא בחברה של “שושי זוהר תחפושות”, כולל, לראשונה נדמה לי, תחפושות זהות לתאומים. זאת בעקבות מספרם הגבוה של התאומים שנולדו בשנים האחרונות בישראל בעקבות הפריות מבחנה. כמובן שיש גם כאן סטטיק ובן אל ושודדי הקריבים, נועה קירל, בנות ים ונסיכות דיסני.

 שושי זוהר. רחל אמנו|צילום: יח"צ
שושי זוהר. רחל אמנו|צילום: יח”צ

ברוח התקופה (כשיש בישראל אפילו כבר מפקדת להק מטוסים בחיל האוויר…), יש גיבורות על (נינג’ות, מואנה, וונדר וומן), ולא רק גיבורי על, ותחפושות של נהגת מרוצים, לוחמת אש ופירטית. ולא לשכוח את חדי הקרן, וכוכבי הכדורגל, מי אמר רונאלדו ומסי ולא קיבל, ותחפושות של לוחמי מג”ב, שייטת 13 וסיירת מטכ”ל.

שושי זוהר. המלך שלמה|צילום: יח"צ
שושי זוהר. המלך שלמה|צילום: יח”צ

מה שראוי לציון במיוחד אצל שושי זוהר, אלה התחפושות המיועדות למגזר הדתי והחרדי: יוסף הצדיק והרב עובדיה יוסף, חסיד ברסלב עם כיפת נחמן מאומן, וחובש שטריימל עם קפוטה זהובה, הכהן הגדול ומשה רבינו, אימותינו רבקה ורחל, ובנות מאה שערים בשביסים.
גם מבחר התחפושות למבוגרים מרשים אצל שושי זוהר, כולל תחפושת דוכסית בקטיפה סגולה (סגול הוא צבע האופנה השנה), שמלות נוצצות בסגנון שנות ה- 20, אשת חתול, נהגת מרוצים, פיראטים, פרעה ותחפושות זוגיות לזוגות שמשקיעים יחד.

שושי זוהר. הרב עובדיה יוסף| צילום: יח"צ
שושי זוהר. הרב עובדיה יוסף| צילום: יח”צ

כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *