עולה עולה לנו, כמה זה עולה לנו

עולה עולה לנו, כמה זה עולה לנו
סוכת נחלים ברשת הום סנטר
צילום: יח"צ

מצד אחד, ההמלצה להדר במצוות מחייבת לא לדבר על עלויות של הקמת סוכה, הרי כל המרבה הרי זה משובח (זוכרים את הסרט “אושפיזין” של שולי רנד?) – ו”לא מתאים” ו”מה יגידו” אם נדבר על חסרון כיס ומחאת הקוטג’ והמילקי לגווניה בהקשר לתקציבי החגים. מצד שני, שלומי אמוני מתחילים להקים סוכה כבר במוצאי יום הכיפורים, כך שבהחלט זה הזמן להתייחס לנושא. אז יצאתי לרשתות הרלוונטיות כדי לגלות כמה עולה לנו “סוכה לנצח” כפי שהיא נקראת, וכמה הקישוטים הנלווים

הנה כמה ממצאים:

ברשת הום סנטר יש קולקציה של “סוכות נחלים” בגדלים שונים, במחיר ממוצע של 709 עד 839 שקלים. למוטות ברזל ולבדים של הסוכות האלה ניתן להוסיף הרחבות או הגדלות. הבדים הם מכותנה מודפסת, ובנוסף יש ריהוט סוכה מתקפל כולל ספסל ב-183 עד 199 שקלים, ומיטה מתקפלת ניידת עם גלגלים ב-400 שקלים.

סוכת נחלים ברשת הום סנטר|צילום: יח"צ
סוכת נחלים ברשת הום סנטר|צילום: יח”צ

שרשראות התאורה הצבעוניות לקישוט הסוכה באורך 6 מטרים עולות כ-90 שקלים, ותאורת לד באותו אורך, כ-170 שקלים.

שרשראות תאורה צבעוניות. רשת הום סנטר|צילום:יח"צ
שרשראות תאורה צבעוניות. רשת הום סנטר|צילום:יח”צ

מבצע ברשת במהלך סוכות: קונים באלף שקלים לפחות ומקבלים שולחן מתקפל במתנה ובאלף וחמש מאות שקלים לפחות – מיטה מתקפלת במתנה.

ברשת ACE, יש קולקציה חברת “סוכות שלום”, עם עמודי סוכה בעובי של 1.1 מ”מ מתכת. כל ערכת סוכה כוללת פטיש גומי וחיבורי קונוס למוטות.

הדפנות עשויות מאריג מצנחים והן כוללות מדבקות סקוטש לתפיסה על גבי שלד הסוכה. המחיר: החל מכ-500 שקלים. בתחום ריהוט הסוכה המתקפל שולחנות באייס עולים החל מכ-120 שקלים, מיטות החל מכ-350 שקלים וסט של 5 קישוטי סוכה ניתן להשיג בעשרה שקלים.

"סוכות שלום". רשת ACE|צילום: יח"צ
“סוכות שלום”. רשת ACE|צילום: יח”צ

במתחם רוזנפלד באזור סגולה בפתח תקווה, יש קולקציה של סוכות ישראל במחירים הנעים בין 572 ל-963 שקלים. קונסטרוקציית סוכה ללא בד עולה שם בין 391 ל-650 שקלים.
ניתן להתרשם ולהזמין גם באתר המתחם: http://www.rozenfeld.co.il

סוכת ישראל במתחם רוזנפלד|צילום: יח"צ
סוכת ישראל במתחם רוזנפלד|צילום: יח”צ

ברשת הרמוניה לבית קישוטי סוכה בצורת תפוחים ורימונים, נרות תפוח, ענפי תפוחים, רימונים, זיתים וגפנים מפלסטיק החל מכ-8 קלים ועד כ-30 שקלים.

קישוטי סוכה ברשת הרמוניה לבית|צילום: אפרת אשל
קישוטי סוכה ברשת הרמוניה לבית|צילום: אפרת אשל


—————————————————-

לפי הרשימה הזו, הסוכה היקרה ביותר תעלה במתחם רוזנפלד 963 שקלים. אחרי כן, בהום סנטר היקרה ביותר עולה 839 שקלים.

ברשת אייס המחיר ההתחלתי הוא 500 שקלים. במתחם רונזפלד–572 שקלים. וברשת הום סנטר -709 שקלים.

אשר לקישוטי סוכה, בשווקים בערב החג ניתן לרכוש אותם במחירים זולים ביותר, אבל ברשתות שסקרתי הזולה מכולן היא אייס, עם עשרה שקלים לחמישה קישוטים.


כתבות שתשמחו לקרוא

תגובה אחת

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *