פטנט: ארגז צרכים שמודיע שהחתול חולה

פטנט: ארגז צרכים שמודיע שהחתול חולה
חתולים בצמרת. הפטנט החדש
צילום: יח"צ

את הארגז פיתח עובד בחברת צ’ק פוינט ובוגר יחידת 8200 יחד עם וטרינר

אחת הבעיות הנפוצות והכואבות בקרב חתולים מבוייתים הנה הנטייה להשמנת יתר ולחולי במחלות כרוניות. לחתולים יש נטייה לחלות פי 7 יותר מכלבים. אחד מכל שלושה חתולים סובל ממחלה כרונית כגון דלקות בדרכי השתן, סוכרת, מחלות כליה, השמנת יתר ועוד. Keepi הוא ארגז צרכים חכם לחתולים המכיל חיישנים המנטרים את מצב בריאותו של החתול, בעזרת בדיקה של החול במטרה לזהות תסמיני מחלות בשלב מוקדם. המידע מוצג בעזרת אפליקצית מובייל, שפותחה על ידי חברת היפוטק, המייצרת דו”חות בריאות שוטפים, מעקב אחר משקלו של החתול, מאפשרת לראות בכל עת את מצבו הבריאותי, מקפיצה התראות כאשר מתגלים תסמינים ואף למשתפת את המידע עם וטרינר לקבלת חוות דעת.

חתולים בצמרת. הפטנט החדש|צילום: יח"צ
חתולים בצמרת. הפטנט החדש|צילום: יח”צ

הארגז שולח נתונים לאחסון בענן, שנאספו על ידי חיישני משקל, התנהגות ומערכת אוטומטית לבדיקת השתן. כך אפליקציית המובייל יכולה להציג מידע מקיף על החתול.
את ארגז הצרכים פיתח צוות של עובד בחברת צ’ק פוינט ובוגר יחידת 8200 יחד עם וטרינר, מעצב מוצר, מהנדס אלקטרוניקה וחברת היפוטק המתמחה בעיצוב ופיתוח אפליקציות מובייל מתקדמות. המיזם הוא דוגמה לאפשרות להשתמש בטכנולוגית “האינטרנט של הדברים” שהולכת ומתפתחת ומאפשרת לחפצים לתקשר זה עם זה ולהעביר מידע.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *