צפויה הוזלה במחיר דגים ושמן זית

צפויה הוזלה במחיר דגים ושמן זית
"להוזיל את יוקר המחיה בישראל". כחלון חותם על הצו
צילום: יח"צ

שר האוצר חתם על צווים לייבוא דגים, ירקות קפואים ושמן זית בפטור מלא ממכס

"להוזיל את יוקר המחיה בישראל". כחלון חותם על הצו|צילום: יח"צ
“להוזיל את יוקר המחיה בישראל”. כחלון חותם על הצו|צילום: יח”צ

שר האוצר, משה כחלון, חתם על צווים לייבוא מגוון מוצרי מזון בפטור ממכס במסגרת מכסה כמותית, בכלל זה, דגים קפואים, ירקות קפואים ושמן זית. החתימה על הצווים נועדה להגביר את התחרות בשוק המקומי על ידי פתיחה ליבוא משמעותי בפרק זמן קצר של מוצרים אלו, שתביא להורדת מחירם של המוצרים הללו לקראת חג הפסח, ובכך לאפשר לצרכנים ליהנות מהוזלת מחירים.

ההפחתות הללו הן במסגרת הוראת שעה עד לתאריך 15.7.16, וכחלק ממהלך כולל של משרד האוצר ורשות המסים להורדת המחירים לצרכן. נזכיר כי מתחילת שנת 2016 אישר שר האוצר יבוא בפטור ממכס של: ירקות טריים במכסה כמותית של 60,000 טון, בשר בקר טרי במכסה של 1,500 טון נוספים, כבשים חיות במסגרת מכסה כמותית של 10,000 ראש כבש, בשר כבש קפוא במסגרת מכסה כמותית של 1,000 טון וכן דבש במכסה כמותית של 600 טון.

שר האוצר אמר לאחר החתימה: “נמשיך לפתוח את השווקים ליבוא ותחרות ולהפחית מכסים במשך כל השנה על מנת להמשיך ולהוזיל את יוקר המחיה בישראל”


כתבות שתשמחו לקרוא

תגובה אחת

  1. יאיר

    יבורך שר האוצר על צעדו זה, מי ייתן ויהיה לו אומץ לבטל כליל את המכסים על התוצרת החקלאית ובכך יביא להוזלה משמעותית של עלות המחייה לשכבות החלשות
    אין שום הצדקה ושום צורך לפצות את החקלאים, הם רובצים על רוב קרקעות המדינה ומשתמשים בשטחים שתחת שליטתם כסוחרי נדל”ן ציניים

    תגובה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *