9,000 ניצולי שואה קיבלו מענק

9,000 ניצולי שואה קיבלו מענק
לא נשכח
צילום:pixabay

שר האוצר החליט כי משרד האוצר ישלם בפעם השלישית מענק לניצולי שואה נזקקים במקום החברה להשבה רכוש של נספי שואה

הרשות לזכויות ניצולי השואה במשרד האוצר החליטה לשלם את המענק הרבעוני, שהיה אמור להשתלם על ידי החברה להשבת רכוש של נספי שואה, לכ-9,000 ניצולים נזקקים, שרובם נמנים על מעגל הנרדפות הראשון (יוצאי מחנות וגטאות), כך החליט שר האוצר, משה כחלון.

לא נשכח|צילום:pixabay
לא נשכח|צילום:pixabay

לאחר שהתברר כי החברה להשבה לא תשלם גם הפעם את המענק לנזקקים, עשתה הרשות לזכויות ניצולי השואה מאמצים כדי שהניצולים יקבלו את המענק כבר לפני ראש השנה.

החברה להשבה הודיעה למשרד האוצר כי עדיין לא אושר על ידי בית המשפט הסכם הפשרה בסכסוך שבינה לבין אוצר התיישבות היהודים, וכי עדיין אין בידה את הסכומים המיועדים לתשלום המענקים לניצולים הנזקקים.

בנסיבות אלה, משהסתבר כי גם הפעם לא ישולם המענק לנזקקים על ידי החברה, נרתמה הרשות במשרד האוצר באופן מיידי לנושא, כך שהכסף, העומד על 2,750 ש”ח לניצול שואה, שולם כבר לפני החג.

זו הפעם השלישית שמשרד האוצר משלם את המענקים לנזקקים במקום החברה להשבה, באופן שהסכום הכולל שהועבר על ידי האוצר עד כה, במקום החברה להשבה, עומד על למעלה מ- 75 מיליון ש”ח.

שר האוצר, משה כחלון, אמר: “מרגע שהבנו שהמענק לא ישולם לפני החג הגורמים המקצועיים במשרד האוצר עשו מאמצים אדירים בכדי שניצולי השואה יקבלו אותו בזמן ובדיוק כפי שמגיע להם. אני מקווה שהמענק יעשה את החג מעט יותר שמח עבור הניצולים ויסייע להם לקיים את החג כהלכתו. מאחל לניצולי השואה ולכל עם ישראל שנה טובה ומתוקה.”

מנהלת הרשות לזכויות ניצולי השואה, עפרה רוס, ציינה כי “כל הגורמים במשרד האוצר נרתמו כדי לאפשר את תשלום המענק לפני ראש השנה. מדובר בניצולי שואה נזקקים, אשר מזה תקופה אינם מקבלים את המענק הרבעוני שהחברה להשבה הייתה אמורה לשלם להם”.​


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *