נשים – המנוע לצמיחה כלכלית: כנס מטעם משרד הכלכלה 2019

נשים – המנוע לצמיחה כלכלית: כנס  מטעם משרד הכלכלה 2019
אישה במשרד
צילום: pixabay

כנסנשים: מנוע לצמיחה כלכלית” יעסוק בקידום הנשים כמניעות צמיחה כלכלית בשלושת תחומי העיסוק העיקריים של משרד הכלכלה – תעשייה, יזמות טכנולוגית ועסקים. במסגרת הכנס ישיקו בכירי המשרד את תכניות המשרד השונות לקידום הנשים כמובילות בתחומים אלו במגזר הממשלתי והעסקי.

במהלך השנה האחרונה פעל משרד הכלכלה והתעשייה לגיבוש תכנית רב-ממדית לקידום יזמות נשית, אשר הוצגה בפני הממשלה. התכנית התבססה על עבודת רקע מקיפה, במסגרתה ניתח המשרד את הגורמים והביטויים לפערים המגדריים בין גברים ונשים בעולם היזמות והבעלות על עסקים, בתהליך אשר כלל איסוף נתונים, ניתוח מקרי בוחן מהארץ ומהעולם וכן ראיונות עם מומחים בתחום. בנוסף, השיק המשרד סקר ייעודי בשיתוף התאחדות התעשיינים, אשר הופץ למעל 3,000 נשים בתעשייה הישראלית. ממצאי המחקר העלו כי הפערים המגדריים מתגברים ככל שנשים עולות במעלה סולם הדרגות ובאים לידי ביטוי ביתר שאת בתפקידי ניהול, יזמות, ובעלות על עסקים ומפעלי תעשייה בישראל. כיום, נשים הן רק 22% מהמנהלים בתעשייה, רק 10% מהיזמיות הטכנולוגיות ורק כשליש מבעלי העסקים בישראל.

בכנס ישתתפו נשים מובילות במגזר העסקי בישראל, אשר ידונו באתגרים ובפתרונות להעצמת וקידום נשים בתחומים אלו. בין היתר, ישתתפו בכנס מובילות התעשייה מקסין פסברג, סגנית הנשיא של אינטל העולמי, וסיגל בר־און, יו”ר משותף של מפעלי ד”ר פישר; נשים מובילות ביזמות דוגמת סיון ראושר, מייסדת SAM, ורות פולצ’יק, מייסדת She Codes; ונשות העסקים המובילות גב’ ג’ולייה זוהר, בעלת טחינת אל ארז,  וגב’ אירית רחמים, ממובילות תחום הפקת האירועים בישראל.

 

אישה במשרד | צילום: pixabay
אישה במשרד | צילום: pixabay

 

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן: “הכנס נועד להציג את התוכנית והתמריצים שמעמיד המשרד לטובת קידום הנשים בעסקים ובתעשייה. הגיע הזמן להתייחס להיעדר נשים מניהול בכיר, יזמות ובעלות על עסקים, כעל מצב בעייתי הפוגע בכלכלה ובחברה. מדינה שלא יודעת להשתמש בכל ההון האנושי שברשותה, לא תממש את הפוטנציאל שלה, לא בתחום הכלכלי ולא בתחום החברתי. הגיע הזמן לנפץ את תקרת הזכוכית שבין הנשים לבין ניהול העסקים. אני קורא לנשים לנצל את מגוון ההטבות שאנו מציעים ולהקים עוד ועוד עסקים שיצעידו את המשק הישראלי קדימה. שוויון הזדמנויות מגדרי הוא אתגר בעל חשיבות לאומית שעלינו להתמודד איתו כחברה מתוקנת והכרחי לחיזוק הכלכלה. התכנית תסייע לנשים להיות חלק בלתי נפרד ממנוע הצמיחה של המשק הישראלי”.

זיוה איגר, ראש הרשות לשיתוף פעולה תעשייתי וקידום השקעות זרות, המובילה את פרויקט קידום הנשים מטעם משרד הכלכלה והתעשייה: ״אני גאה להוביל את המאמץ המשרדי להעמיד את נושא קידום הנשים במרכז העשייה שלנו, ולוודא כי כל המשאבים הנדרשים מושקעים ביצירת התנאים המתאימים לשילובן וקידומן של נשים בפעילות המשרד. אין ספק כי נשים הן הקטר המוביל את המשק ומניע את הצמיחה העתידית של מדינת ישראל, ואני שמחה ונרגשת להוביל מהלך חשוב המעניק לנשים מוכשרות ומצוינות את מירב הכלים והתנאים להצלחה עסקית.״

הכנס יתקיים ביום ג’, 30.7.2019 במכרז הכנסים אווניו שבאיירפורט סיטי

לפרטים נוספים ולהרשמה לכנס: women-promotion.forms-wizard.net

 


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *