המדינה תחויב לבצע התייעצויות

המדינה תחויב לבצע התייעצויות
התייעצות לפני חלוקה של רישיונות. נמל
צילום: אתר pixabay.com

רשות ההגבלים העסקיים קבעה כי על המדינה לבצע התייעצות לפני חלוקת רישיונות בתחומים חשובים למשק

במסגרת יישום חוק הריכוזיות במשק, רשות ההגבלים העסקיים פרסמה השבוע רשימה של תחומים שמעתה המדינה חייבת לבצע התייעצות לגביהם, לפני חלוקה של רישיונות בתחומים אלה.

ראוי להקדים ולהבהיר כי חוק הריכוזיות העניק לרשות הגבלים עסקיים סמכויות מיוחדות. בין השאר, הממונה על הגבלים עסקיים משמש כיו”ר וועדת ריכוזיות לבחינת הקצאת רשיונות וזכויות אחרות בתשתיות חיוניות לגופים שנמצאים ברשימת הגופים הריכוזיים. בנוסף, הממונה אחראי על הקצאת הזכות בתוך הענף שבו מתבקשת הזכות לרשיון.

עוד קובע החוק כי הקצאה של זכויות מסוימות מחייבת את הרגולטור שמקצה אותן לשקול שיקולים של קידום תחרותיות ענפית, בנוסף לכל שיקול אחר. המשמעות של הכללת זכות ברשימת הזכויות היא שהקצאתן מחייבת גם התייעצות עם הממונה בנוגע לשיקולי התחרות הענפית.

התייעצות לפני חלוקה של רישיונות. נמל|צילום: אתר pixabay.com
התייעצות לפני חלוקת רישיונות. נמל|צילום: אתר pixabay.com

במסגרת עבודת המטה פנתה הרשות ל-11 רגולטורים שונים ובהם משרד האנרגיה, משרד התקשורת, משרד התחבורה, משרד האוצר ומשרד הבריאות על מנת להיוועץ בהם ולשמוע את עמדתם ביחס להכללת זכויות שהם אחראים להקצאתם ברשימת הזכויות.

בין הזכויות הנכללות ברשימה נכללים תחום התקשורת, תחום התשתיות ותחום ניירות הערך.

מרשות ההגבלים העסקיים נמסר: “פרסום הרשימה הוא סיום השלב הראשון בעבודה שנערכה ברשות, שממשיכה לבחון את הצורך בהכללת זכויות נוספות ברשימת הזכויות. בהתחשב בראשוניותו של ההליך, הרשות תבחן בעתיד את הצורך בתיקונים נדרשים ברשימה, בין היתר בהתחשב בהיקף ובאופי המקרים שיגיעו להתייעצות עם הממונה כתוצאה מפרסומה”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *