כלכלית ירושלים ומבני תעשייה קיבלו אישור רשות מיסים למיזוגן

כלכלית ירושלים ומבני תעשייה קיבלו אישור רשות מיסים למיזוגן
גרפים
pixabay

ביום ה’ האחרון (24.10) תקבל אישור רשמי של רשות המיסים (רולינג) למיזוג המדובר בין החברות כלכלית ירושלים ומבני תעשייה

תעודת המיזוג תתקבל ב4/11, ההחלפה תתבצע ב5/11 והמסחר בחברה המאוחדת “קבוצת מבנה” יתאפשר החל מ6/11

כידוע, יחס ההחלפה בין החברות נקבע על 1:935. כאשר כלכלית ירושלים מתמזגת למבני תעשיה. כעת תהפוכנה שתי החברות לקבוצת נדל”ן אחת בעלת גוף ניהולי אחד.

קבוצת מבנה הממוזגת תהיה קבוצת הנדל”ן הגדולה בישראל בהיקף השטחים שברשותה, כ-1.6 מיליון מ”ר מדן ועד אילת, ולקבוצת הנדל”ן החמישית בגודלה בבורסה בת”א בשווי נכסיה.

לפני שלוש שנים נקלעו החברות למשבר פיננסי עם חובות עתק של כ-20 מיליארד ש”ח לבנקים ולבעלי האג”ח.

מאז הנהיגה הנהלת הקבוצה מדיניות אסטרטגית סדורה של צמצום החוב ומיקוד החברה בפעילות עסקית בישראל תוך חיזוק וגידול תזרים המזומנים, ובכך הצליחה הקבוצה להיחלץ מהמשבר ולהפוך לקבוצה איתנה, מהראשונות בישראל ללא גרעין שליטה, שמשיאה וצפויה להמשיך להשיא ערך משמעותי לבעלי המניות.

עם השלמת המיזוג, קבוצת מבנה הממוזגת תחזיק במאזן בהיקף של כ-12.9 מיליארד ש”ח עם הון עצמי של כ-4.9 מיליארד ש”ח, כמו כן, לראשונה מזה 5 שנים מסתמן צפי לחלוקת דיבידנדים לבעלי המניות, ככל שיוחלט על ידי דירקטוריון החברה הממוזגת.

החברה צפויה להגיע ל-NOI של כ-700 מיליון ש”ח בשנה ו-FFO של כ-335-345 מיליון ש”ח. כמו כן, המיזוג צפוי להביא לחיסכון בעלויות התפעול ויאפשר לחברה הממוזגת לגייס חוב בריבית נמוכה יותר.

במסגרת מיקוד הפעילות בישראל החברות ריכזו מאמץ בהשבחת הנכסים שברשותן. כך למשל במהלך השנה תתחיל החברה בבניית פרויקט הדגל של הקבוצה ברחוב הסוללים (פינת דרך השלום) בת”א המשלב מגורים, משרדים ומסחר אשר צפוי לכלול כ-68.3 אלף מ”ר משרדים ומסחר וכ-32 אלף מ”ר מגורים ב-360 יח”ד.

פרויקטים נוספים של הקבוצה בת”א- פרויקט המיטב בהיקף של 170 יח”ד עתיד להסתיים ב-2021. בנוסף החברה פועלת להגדלת זכויות ל-370 יח”ד וכ-180 אלף מ”ר משרדים, (בשלב זה התוכנית הקיימת מקנה לחברה זכויות לכ-57 אלף מ”ר משרדים).

פרויקט “מבנה” בהרצליה, הינו פרי שיתוף פעולה ייחודי בין העירייה לקבוצה במסגרתו יקום פרויקט ברחוב אבא אבן פינת שנקר אשר יכלול 34 אלף מ”ר של משרדים ויחידות דיור.

בימים אלו משלימה הקבוצה קבלת היתר בניה לשלב השני במתחם העסקים והמסחר בחולון בהיקף כולל של כ-14.8 אלף מ”ר. בשלב השלישי יקום פרויקט נוסף הכולל כ-100 אלף מ”ר של משרדים ומסחר והוא צפוי לקום ב-2023.

פרויקטים גדולים נוספים של הקבוצה- פארק מדעי החיים בחיפה כולל ארבעה בנייני משרדים בהיקף של כ-56 אלף מ”ר, פרויקט “מבנה” אור יהודה כולל כ-7.5 אלף מ”ר משרדים ועוד.

גרפים | pixabay
גרפים | pixabay

כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *