המפקחת על הבנקים מודיעה על מהלך להפחתת העמלות לעסקים הקטנים והזעירים

המפקחת על הבנקים מודיעה על מהלך להפחתת העמלות לעסקים הקטנים והזעירים
פיננסים
צילום: /pixabay

ד”ר חדוה בר, המפקחת על הבנקים: “ביום חמישי יצא לפועל שלב נוסף במדיניות הפיקוח על הבנקים להקל על מגזר העסקים הקטנים ולהביא להוזלת סל השירותים הבנקאיים שלהם. בהתאם להנחית הפיקוח עסקים קטנים ועוסקים מורשים צורפו באופן יזום על ידי הבנק לשירות המסלולים הבסיסי או המורחב, בהתאם לפעילותם בחשבון. להערכתנו צעד זה צפוי לחסוך לעסקים הקטנים עד מאות שקלים בשנה”.

החל מיום חמישי, ה-1.8.19, ומידי שנה, ב-1.3, יערכו הבנקים בדיקת כדאיות עבור העסקים הקטנים (עסק עם מחזור פעילות שנתי עד 5 מיליון ש”ח) ועבור העוסקים המורשים, ויצרפו אותם למסלול המשתלם עבורם. אותם לקוחות יקבלו הודעה בכתב וב-SMS על שיוך חשבון העו”ש שלהם לשירות המסלולים.

פיננסים | צילום: /pixabay
פיננסים | צילום: /pixabay

המסלול המורחב של העמלות הוא המתאים לרוב העסקים הקטנים והעוסקים המורשים. מסלול זה כולל עד 50 פעולות בערוץ ישיר (כלומר: באתר האינטרנט של הבנק, באפליקציה, מכשירים אוטומטיים, עמדה דיגיטלית בסניף וכו’) ועד 10 פעולות פקיד לחודש, בתשלום חודשי קבוע שנע בין 20 ש”ח ל – 30 ש”ח (איור).

לדוגמא, עסק קטן טיפוסי שמבצע כל חודש 38 פעולות בערוץ ישיר (25 הפקדות מזומן, 4 זיכויים מחברת הסליקה, 4 הפקדות צ’קים, 5 תשלומים לספקים) שילם בממוצע 64 ש”ח מידי חודש לפני ההצטרפות למסלול מורחב. לעומת זאת, בתכנית המסלול המורחב ישלם כ-24 ש”ח בלבד, וכך יחסוך כ- 480 ש”ח בשנה בעקבות הוראת הפיקוח על הבנקים.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *