משרד הכלכלה משיק מאגרי מידע חדשים ומקוונים

משרד הכלכלה משיק מאגרי מידע חדשים ומקוונים
מהיום, הליך קבלת המידע הנו מיידי ועצמאי. מאגרי מידע. בתמונה: מחשב וכוס קפה
צילום המחשה: www.pixabay.com

מנגישים את המידע לציבור: משרד הכלכלה והתעשייה השיק שני מאגרי מידע חדשים ומקוונים: הסכמים קיבוציים וצווי הרחבה

משרד הכלכלה והתעשייה, השיק אתמול (ב’) שירות חדש לציבור: שני מאגרי מידע מקוונים, בנושא הסכמים קיבוציים ובנושא צווי הרחבה.

באתרים הותקנו מנועי חיפוש מתקדמים, שיאפשרו לגולשים להגיע בקלות למידע, שעד כה לא היה מונגש באופן דיגיטלי והצריך פניה לגנזך המדינה לשם איתור המידע המבוקש.

1. הסכמים קיבוציים נחתמים בין ארגון עובדים יציג לבין מעסיק או ארגון מעסיקים, במגוון נושאים בעולם העבודה. הסכמים אלו חייבים להיות כתובים ומופקדים אצל רשם ההסכמים הקיבוציים בהתאם לחוק.

לאתר ההסכמים הקיבוציים, נסרקו הסכמים משנת 1957, עם החתימות המקוריות. לפיכך, התייתר הצורך לפנות לגנזך המדינה דרך משרד הכלכלה, לשם קבלת ההסכמים וכן הצורך בהגעה פיזית לשם עיון בהם.

מהיום, הליך קבלת המידע הנו מיידי ועצמאי. מאגרי מידע. בתמונה: מחשב וכוס קפה | צילום המחשה: www.pixabay.com
מהיום, הליך קבלת המידע הנו מיידי ועצמאי. מאגרי מידע. בתמונה: מחשב וכוס קפה | צילום המחשה: www.pixabay.com

 

אתר האינטרנט כולל אפשרויות חיפוש שונות: לפי תאריך החתימה על ההסכם הקיבוצי; לפי הצדדים להסכם הקיבוצי; לפי מספר הסידורי של ההסכם בפנקס ההסכמים הקיבוציים.

הקמתו התאפשרה לאור רישום כל ההסכמים הקיבוציים בגנזך המדינה משנת 1957 ועד היום וסריקת כל ההסכמים הקיבוציים לאתר. אתרים אלה משמשים גולשים רבים: עובדים ומעסיקים ברבים מענפי המשק, כלכלנים, משרדי עורכי דין, גורמי ממשלה, תקשורת ועוד.

2. צווי הרחבה מוצאים על ידי שר הכלכלה ומהותם הרחבת תחולתו של הסכם קיבוצי כלל ענפי, על קבוצות עובדים שאינן כלולות בהסכם, במגוון ענפי עבודה או במשק בכללותו. האתר כולל אפשרויות חיפוש לפי נושא או ענף וכן חיפוש חופשי באתר.

למאגר לאיתור הסכמי עבודה קיבוציים לחצו כאן

לאתר צווי הרחבה לחצו כאן
http://economy.gov.il/Employment/WorkRights/Pages/ExtensionOrders.aspx


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *