“אין כל הצדקה להעלות את תעריף הגז”

“אין כל הצדקה להעלות את תעריף הגז”
"אישור ההעלאה הוא מהלך שגוי"
צילום: משה מילנר, לע"מ

בהתאחדות התעשיינים תקפו את כוונת רשות הגז, להעלות את תעריפי חלוקת הגז הטבעי למפעלים

יו”ר ועדת האנרגיה של התאחדות התעשיינים, התעשיין גבי ביטון, פנה לשר האנרגיה, יובל שטייניץ וליו”ר ועדת הכלכלה, ח”כ איתן כבל, ותקף את כוונת רשות הגז, להעלות את תעריפי חלוקת הגז הטבעי למפעלים.

"אישור ההעלאה הוא מהלך שגוי" |צילום: משה מילנר, לע"מ
“אישור ההעלאה הוא מהלך שגוי”
|צילום: משה מילנר, לע”מ

“עד מתי נהיה החמור שנושא על גבו את העלאת תעריפי חלוקת הגז? נמשיך לחטוף כל הזמן מכל הצדדים” תקף ביטון, “דנים כעת על העלאת תעריף החשמל, , אבל לא ייתכן שיעלו עכשיו גם תעריפי הגז הטבעי כתוצאה מעיכובים בהקמת מערכת החלוקה. הלו”ז של חברות החלוקה התעכב, כתוצאה מכך העלויות שלהן עלו עכשיו מגישים לנו את החשבון וההעלאה תהיה על הגב של המפעלים. אבל איך אנחנו אמורים לממן את העלייה הזו בעלויות האנרגיה למפעלים ולהישאר תחרותיים? ככה לא מורידים את יוקר המחייה בישראל. אישור ההעלאה הוא מהלך שגוי, שיצטרף לאינסוף בירוקרטיה ורגולציה שמונעת פיתוח וצמיחה של התעשייה בישראל”.

ביטון הוסיף ואמר כי מרבית המפעלים שיפגעו מההחלטה, הם המפעלים שהיו מהראשונים להתחבר לגז טבעי בישראל. “דווקא המפעלים שביקשו להיות ‘חוד החנית’ בתחום האנרגיה בישראל, ונאלצו להתמודד עם קשיים רבים לרבות רגולציה שהשתנתה תדיר, עיכובים משמעותיים בלוחות הזמנים ועלויות בלתי צפויות בהיקפן, ייאלצו כעת ‘להיקנס פעמיים’ ולספוג את העלייה בתעריפים. על כן על רשות הגז למצוא דרך לעזור לחברות החלוקה של הגז הטבעי לעמוד בתחזיות הכלכליות ולהמשיך להתקדם עם הפריסה, מבלי לפגוע במפעלים. זאת בניגוד להצעה המשיתה כברירת מחדל את המחסור בהכנסות על לקוחות חברת החלוקה”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *