“אנחנו צריכים לנקוט נגד מונופולים בצעדי אכיפה – לא רק הצהרות”

“אנחנו צריכים לנקוט נגד מונופולים בצעדי אכיפה – לא רק הצהרות”
הממונה על ההגבלים העסקיים מבטיחה לפעול נגד המונופולים. בתמונה: משחק מונופול
צילום המחשה: www.pixabay.com

“אנחנו צריכים לנקוט נגד מונופולים בצעדי אכיפה – לא רק הצהרות” . כך הבהירה היום בבוקר (ד’) הממונה על ההגבלים העסקיים, מיכל הלפרין, בוועדת הכלכלה של הכנסת

הלפרין הגיעה לוועדה על מנת להציג את השקפותיה ואת אבני הדרך של הרשות לשנת 2016.

“השאלה שאנחנו ברשות שואלים את עצמנו היא – כיצד לטפל בבעיית יוקר המחיה – ולא ‘האם’ לטפל בו”, הוסיפה הממונה בדיון, “לתפיסתי, קידום תחרות באמצעות הכנסת מתחרים, עידוד ייבוא – כולל ייבוא אישי ומקביל – זו הדרך הנכונה להוריד מחירים ולהקל על האזרחים, ולא באמצעות פיקוח מחירים. אם הייתם שואלים את חברות הסלולאר, אפשר להחזיר את הגלגל לאחור, מה הייתם מעדיפים – פיקוח על מחירים או הכנסת מתחרים. אני בטוחה שהיו מעדיפים פיקוח על מחירים”.

הממונה על ההגבלים העסקיים מבטיחה לפעול נגד המונופולים. בתמונה: משחק מונופול | צילום המחשה: www.pixabay.com
הממונה על ההגבלים העסקיים מבטיחה לפעול נגד המונופולים. בתמונה: משחק מונופול | צילום המחשה: www.pixabay.com

“אנחנו מחפשים להיות אפקטיביים באכיפה נגד מונופולים ולא קולניים. הקמנו צוותי עבודה כיצד יש לקדם את הייבוא המקביל והייבוא האישי, וזה יהיה נושא שיעסיק אותנו בשנים הקרובות”, קבעה הלפרין.

“אני מניחה צ’ק בפני הוועדה, קוראת לכם להזמין אותי עוד שנה כדי לבחון מה נעשה בתחום המונופולים, כדי לראות כיצד פעלנו נגד מונופולים. זה שטר שאני מתכוונת לפרוע”, הבטיחה הממונה במסגרת הדיון.

הממונה הוסיפה: “אם הייתם שואלים את חברות הסלולאר, אפשר להחזיר את הגלגל לאחור, מה הייתם מעדיפים – פיקוח על מחירים או הכנסת מתחרים. אני בטוחה שהיו מעדיפים פיקוח על מחירים”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *