המדריך להלוואות חוץ בנקאית, כמה כסף תוכלו לגייס עבור העסק שלכם

המדריך להלוואות חוץ בנקאית, כמה כסף תוכלו לגייס עבור העסק שלכם

זקוקים לתזרים מזומנים עבור העסק שלכם? הכלכלן אבישי כהן סוקר את גובה ההלוואות שתוכלו לגייס עבור העסק שלכם. המדריך להלוואות חוץ בנקאיות שכדאי לכם לקרוא לפני גיוס הלוואה לעסק

אף בעל עסק לא מעוניין מראש לקחת הלוואות, אבל לעיתים קרובות העסק זקוק לתזרים מזומנים דחוף כדי להתרחב או לרכוש ציוד ואז ההלוואה הופכת להיות נחוצה. לפני שאתם פונים לבנק לבקשת הלוואה, מומלץ לפנות לקרנות חוץ בנקאיות ולגייס באמצעותן את ההון הראשוני לו אתם זקוקים. אחרי שתגייסו את ההלוואה הדרושה לכם קל יהיה לכם לבקש הלוואה זהה מהבנק.

עסק שרוצה לגדול זקוק להלוואות | צילום bruck mars

לטענת הכלכלן אבישי כהן, הלוואות חוץ בנקאיות קלות לביצוע, הן מהירות, לא דורשות היערכות מיוחדת או עריכת שינויים בחשבון הבנק, והן נפרסות להחזרים נוחים. היתרונות העיקריים של הלוואות חוץ בנקאיות עבור עסקים: אין צורך לשנות את מסגרת חשבון הבנק או להיכנס למשיכת יתר, ניתן לאחד הלוואות קודמות ש”חונקות” את החשבון ולהחליפן עם הלוואה חוץ בנקאית אחת, ניתן לפרוס את תשלומי ההחזר בהתאם לצרכים של העסק.

סוגים רבים של הלוואות חוץ בנקאיות ניתנות ללא הצגת ערבויות, או עם ערבויות נמוכות, לרוב, הסכום שתצליחו לגייס מקרן חוץ בנקאית יעמוד על סכום זהה ליכולת ההחזר שלך. אולם ניתן לגייס סכום זה ממספר קרנות ואז הגיוס הכללי יהיה גבוהה יותר.

הכלכלן אבישי כהן, מומחה להלוואות חוץ בנקאיות | צילום אפק פתרונות מימון

עסק קטן

לצורך ההגדרה עסק קטן הוא עסק בעל מחזור הכנסות של בין 700 אלף ₪ ל 1,5 מליון ₪ עסק מסוג זה מצליח לרוב לגייס בין 100 אלף ₪ עד 200 אלף ₪ מכל גוף תלוי ביכולת ההחזר. ניתן לפנות למספר גופים במקביל ולנסות לגייס מכולם יחד סכום הקרוב לחצי מיליון שקלים.

סוגי העסקים המתאימים לקטגוריה זו הם לדוגמה: קבלני שיפוצים, יבואנים קטנים, חנויות בוטיק, הובלות, מנהלי קווי חלוקה, קוסמטיקאיות, סיטונאים ועוד
חשוב להוכיח שהנכם בעלי רווח של למעלה מ 150 אלף ש”ח בשנה ושיש לכם את האפשרות להמשיך לממן את הוצאות המחייה השוטפות לצד אפשרות להחזיר את ההלוואות. הבנק או הקרן בודקים את רמת ההכנסות, את הרווחיות החודשית שלכם לעומת החזרי ההלוואה והמחייה שלכם.

עסקים קטנים צריכים להוכיח את עצמכם | צילום pexels

לכן במידה ויש לכם הכנסות ממשכורת נוספת של בן או בת הזוג, דירה שמכניסה לכם שכר דירה נאה בכל חודש או דברים נוספים שמעידים על יכולת החזר גבוהה יותר, הגוף המממן יהיה גמיש יותר.

למי ניתן לפנות בעסק מסוג זה לצורך גיוס הלוואה? מימון ישיר מאפשרת לכם לקבל הלוואה תוך 48 שעות, ללא בטחונות וכנגד ערבות אישית בלבד בהיקף של עד 200,000 ₪. החיסרון הוא שהריבית גבוהה היתרון הוא שניתן להשיג את ההלוואה ללא כל מסמכים רק באמצעות תעודת זהות. קרן פועלים לעסקים, הקרן להלוואות בערבות מדינה, קרן נתן, הסוכנות היהודית הן קרנות נוספות שעונות על צורך זה.

גיוס הלוואה היא משימה אפשרית | צילום pexels

על מנת לקחת את ההלוואה באופן חכם, ללא ריביות גבוהות, ללא שעבודים, פיקדונות מוגזמים או ערבים מומלץ לגייס את ההלוואה באמצעות איש מקצוע המתמחה בתחום גיוס ההלוואות. כך תוכלו להבטיח לעצמכם שלא תקלעו לתנאים שלא תוכלו לעמוד בהם.
עסק בינוני

עסק בינוני

עסקים עם מחזור זה יכולים לרוב לגייס הלוואה בהיקף של בין 300,000 ל 500,000 מכל גוף, ובסה”כ ניתן לגייס כ 1,5 מליון ₪ יחד מכלל הגופים המעניקים הלוואות חוץ בנקאיות.

לצורך ההגדרה אנחנו מדברים על עסק שהמחזור שלו עומד בין 1,5 מליון ₪ ל 5 מליון ₪. עסקים בקטגוריה זו יכולים להיות יבואנים, חלקי חילוף לרכבים, זכיינים של רשתות, יצואנים, חקלאים, חברות ניקיון, גלידריות, קונדיטוריות, טמבוריות, קצביות, חנויות אופנה, צעצועים ספרים ועוד.

עסקים בינוניים יכולים לגייס יותר | צילום pexels

גם כאן הבנק ירצה לדעת שיש לכם יכולת החזר להלוואות החוץ בנקאיות שבעיקר תלויה בשורת הרווח, חברות או עסקים שהרווח שלהם עומד על יותר מ 300 אלף ₪ יוכלו לקבל את הסכומים האמורים.

חשוב מאד להגיש את הבקשה לכל הגופים במקביל, בזמן שההלוואות עדיין לא משתקפות בחשבונכם והגופים שאתם פונים אליהם לא רואים שיש לכם הלוואות גדולות. מכל גוף ניתן לבקש את סכום ההלוואה המשוערת. כאשר בסופו של דבר נבחר בגוף שייתן את הריבית הטובה ביותר, את סכום ההלוואה הגבוה ביותר ואת התנאים הנוחים ביותר. אם יהיה צורך במימון נוסף, האישור להלוואה תקף למשך שלושה חודשים כך שנוכל לדחות את קבלת ההלוואה עד לפנייה לגופים נוספים. ההלוואה כמובן מותנת באישור סופי מטעם מנהלי הקרנות.

זכיינים יכולים לגייס ממספר קרנות במקביל | צילום pexels

חברות גדולות

לרוב מדובר על חברה בע”מ עם מחזורי הכנסות של בין 5 מיליון ₪ ל 100 מיליון ₪ כמו בחבות הקטנות והבינוניות גם כאן חובת ההוכחה נדרשת עבורכם ויש להוכיח רווח שנתי של לפחות חצי מיליון ₪. ככל ששורת הרווח גבוהה יותר, כך נוכל לגייס סכום גבוהה יותר בהלוואות חוץ בנקאיות.

חברות מסוג זה הם לדוגמה מפעלים, יבואנים גדולים, יצואנים גדולים, מפעלים יצרניים, רשתות אופנה עם מספר סניפים, רשתות מזון בפריסה ארצית, סופרמרקטים ועוד.

חברות גדולות נדרשות להוכיח מחזור הכנסות גבוה יותר | צילום yury kim

הגיוס המינימאלי עבור עסקים בקטגוריה זו עומד על 0.5 מיליון ₪ והגיוס המקסימאלי יעמוד לרוב על 10 מיליון ₪ , חברות שיצליחו להוכיח רווח של למעלה מ 5 מיליון ₪ יוכלו לגייס 10 מיליון ₪ מכל קרן.

ליבואנים ויצואנים גדולים חשוב לדעת כי לצד מסלול ההלוואות החוץ בנקאיות הקלאסיות, ישנו גם מסלול נוסף. גיוס הלוואה לטובת גישור על פערי מימון בפעילות השוטפת של העסק, שנוצרים מאירועים חד פעמיים (יבוא, יצוא, תוצרת עונתית וכדומה). הקרן ניתנת בריבית חד פעמית המשולמת מראש (בין 8 ל-12 אחוז), כנגד ערבות אישית בלבד, ובתנאי שהחברה הצליחה להוכיח כי תוכל לעמוד בתנאים הבאים: חברות רווחיות בעלות הון עצמי ומחזור של מעל 10 מיליון ₪, החברה יכולה לספק ערבות אישית, תקופת החזר של עד 5 תשלומים (ניתן להרחיב ל-7 תשלומים).

הלוואות חד פעמיות ליבואנים | צילום pexels

בקטגוריה זו חשוב ביותר להיזהר משעבודים כבדים או התחייבות לפיקדונות גבוהים מידי שכן אז על אף שסכום ההלוואה נראה גבוה בפועל הבנק לקח מכם כפיקדון או כשיעבוד סכום זהה

מה עוד חשוב לדעת?

אבישי כהן, מנהל אפק פתרונות מימון מדגיש כי עסקים רבים כבר גילו את הערך הרב של הלוואות חוץ בנקאיות, העלו את הביקוש והורידו את אחוז הזוכים להלוואות חוץ בנקאיות. זו הסיבה שחשוב לפנות לקרנות עם גוף שמומחה בגיוס הלוואות חוץ בנקאיות כך שבאמצעות הידע, הניסיון ולעיתים גם ההיכרות האישית של היועצים עם מנהלי הקרנות ועם הנהלים על פיהן הן עובדות אחוז הזכאות שלכם יוכל לעלות עד 83%.

ליווי מקצועי יכול להעלות את אחוז הזכאות עד 86% | צילום pexels

כאשר פונים לגיוס ההלוואה הדרושה עם בעל מקצוע, ההיכרות שלו עם דרישות מסלולי ההלוואה השונים מאפשר לבנות לכל לקוח תכנית עסקית המתאימה לכל אחד ממסלולי ההלוואות. חברות לגיוס הלוואות יודעות כיצד לנסח את התכנית העסקית באמצעותה ניתן לגייס את ההלוואה מהר וזול, כל זאת לצד הדרכה לבעל העסק כיצד להתכונן לראיון האישי עם מנהלי הקרנות ובכך להעלות בעשרות אחוזים את הסיכויים לקבל הלוואה חוץ בנקאית.

מעוניינים לגייס הלוואה עבור העסק שלכם? לא לוקחים הלוואה בלי יועץ הלוואות! לאתר של אפק פתרונות מימון המסייעים בגיוס הלוואות לחצו כאן 09-8788669


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *