לבנות סוכה בקליק אחד

לבנות סוכה בקליק אחד
סוכות נצרים

תכירו את האיש העסוק ביותר בישראל לקראת חג הסוכות: חיים יפרח הבעלים של ‘סוכות נצרים’ הוא מי שעומד מאחורי מאות סוכות של בתי מלון, מסעדות וקניונים שתבלו בהן החג. הסוכות שלו מככבות גם בבתים פרטים של אנשים שזמן הוא מוצר יקר עבורם והזמנת סוכה On line קלה הרבה יותר בשבילם

‘שלומית בונה סוכה’ הוא אחד השירים המוכרים לחג המתקרב. אבל מה עושים כשלא מדובר בסוכה משפחתית קומפקטית וקסומה ששלומית יכולה לבנות, אלא בסוכת ענק מפוארת שאמורה להכיל מאות אנשים. חג הסוכות הוא חג מאתגר בהחלט עבור ענף התיירות והמלונאות שנדרש לא פעם למצוא פתרונות יצירתיים. כמה טוב שיש מי שחשב על הדברים עוד קודם.

ושמחת בחגך
ושמחת בחגך | צילום מתוך אתר 123 אר.אפ

לקראת חג הסוכות אנחנו בוחרים לראיין את חיים יפרח הבעלים הנמרץ של ‘סוכות נצרים’. ראיון עם חיים הוא כמעט בלתי אפשרי משום שבכל רגע נתון הטלפון שלו מצלצל עם בקשה חשובה מלקוח VIP או מנהל מלון כזה או אחר הנוגע לפרויקט שנמצא ברגעים אלו בהקמה. כשאני מתלוננת ש’כך לא ניתן לקיים ראיון’, חיים מחייך ומראה לי את צג הטלפון המראה 48 שיחות שלא נענו ברבע שעה שאנחנו משוחחים. ‘אני משתדל להיות זמין לכל אחד כל הזמן, חשוב שלא תפריעי למשימה הזו’ הוא צוחק.

יפרח הוא דמות ססגונית עם נפש אופטימית, כבר קרוב לשלושים שנה שהוא חי בקצב מסחרר לקראת חג הסוכות. משנע צוותים בכל קצוות הארץ. חלקם פורקים רק ציוד, חלקם מסדרים את הסחורה הרבה במחסן, חלקם עסוקים בבנייה עבור הלקוחות. למשימה הקרבית מגוייסת המשפחה כולה. בניו, בנותיו, חתניו, וכלותיו.

בעבר היו המחסנים והצוותים יוצאים מהישוב נצרים שבגוש קטיף, מכאן גם השם של המותג. חיים, אשתו וילדיו פונו מגוש קטיף והגעגועים לבית שהותירו מאחור ממשיכים להדהד כל הזמן. כמה סמלי שמי שמרגיש שהבית הנוכחי הוא רק סוכת ארעי מתעסק במכירת סוכות.

געגועים לבית, בית הכנסת בישוב נצרים | צילום דניאל ונטורה מתוך ויקפדיה
געגועים לבית, בית הכנסת בישוב נצרים | צילום דניאל ונטורה מתוך ויקפדיה

תעשה לי סוכה קומפלט 300 מטר

מה שמיוחד ב’סוכות נצרים’ היא האפשרות שהם מציעים הכוללת לא רק רכישת סוכה, אלא חבילה קומפלט כולל התקנה, הרכבת סכך ועד הקישוטים. ואנחנו לא מדברים רק על סוכות להרכבה פשוטות המיועדות למגזר הפרטי אלא גם על פרויקטים ענקיים הדורשים פרגולות מיוחדות, בדים שלא ניתן למצוא בכל מקום, תאורה מפוארת ואפילו מזגן.

לא רק בתי מלון ומסעדות נדרשים לשירותים של סוכות נצרים, גם בתים גדולים שצפויים לארח אורחים מהארץ ומחו”ל ובעל הבית לא בדיוק זמין להתחיל לטפס על סולמות וחבלים. בין הלקוחות עם בקשות מיוחדות השנה ניתן למנות את קניון הצ’ק פוסט שביקש סוכה של 300 מטר מרובע, סוכה מיוחדת שהותקנה לאורחי הספארי בגודל 150 מטר, סוכה מהודרת למלון שפיים באורך 100 מטר מרובע, אוליגרך שביקש סוכה מיוחדת ועוד פרויקטים שחיים רואה בהם אתגר מבצעי .

גם ללקוחות פרטיים | צילום מתוך אתר סוכות נצרים
גם ללקוחות פרטיים | צילום מתוך אתר סוכות נצרים

מה עם לקוחות פרטיים? האמת היא שמשפחות פרטיות הן בהחלט למעלה מחמישים אחוז מהעסק שלנו. הרי גם לאנשים פרטיים היום אין את כל הזמן שבעולם. האפשרות להזמין את הסוכה פלוס צוות שמרכיב אותה בבית וגם תולה את הקישוטים נשמעת לאנשים רבים קסומה. המחיר שלנו מתחיל מ 699 שקלים, זה ממש מחיר מצחיק. כמובן שמי שרוצה ליהנות מהמסורת של אב המשפחה שמרכיב יחד עם הילדים את הסוכה זו האפשרות הטובה ביותר לדעתי האישית, אבל היום לא כולם פנויים להקדיש כל כך הרבה זמן. מה גם שהמחיר שלנו שכולל הרכבה, זה בעצם המחיר שהמתחרים לוקחים רק על הקרשים והסכך עצמו. אז למה לא להתפנק עד הסוף?

במה אתה טוב יותר מהמתחרים? אני נותן שירות, נקודה. גם שירות טכני וגם שירות מבחינת היחס האנושי. אני דואג להסביר לכל אחד איך בדיוק מרכיבים, משתדל לעזור לכל מי שצריך עזרה, לוקח אחריות איפה שצריך. תמיד יש מענה אנושי שנותן פתרון בכל רגע וזמן, יש לי תמיד סבלנות. וגם המחירים שלנו הם הנמוכים ביותר בשוק וזה בגלל שאנחנו וותיקים ואנחנו מוכרים במחיר סיטונאי.

איך הסוכה שלך נראית בליל החג ? קודם כל שמחה ביותר, יש לי הרבה ילדים ונכדים וכולם מגיעים יחד לחגוג את החג. מבחינתי הם הקישוטים הכי יפים בסוכה. כשהילדים שלי היו קטנים הם תמיד אהבו להרכיב ולפרק סוכות שהם השתמשו בהן כ ‘זולה’ או ‘מחנה’ של ילדים והיום הם מגשימים את זה בצורת עסק של ממש. כשאני מגיע לסוכה אחרי המרוץ המטורף הזה שנמשך כבר מחודש אלול, זו הפעם הראשונה מזה חודשיים שאני ישן כל כך עמוק עם חיוך גדול על השפתיים.

לאתר הבית של סוכות נצרים


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *