צפון: מאבק בהעלמות מס

צפון: מאבק בהעלמות מס
המטרה - לגבות מס אמת. מחשבון
צילום: אתר: pixabay.com

אנשי רשות המיסים גילו צימר שפעל בגליל המערבי שבעליו לא טרחו כלל לרשום את ההכנסות

פקחי רשות המיסים ביצעו השבוע פשיטה על 175 עסקים בגליל המערבי. ב-10 אחוז מבתי העסק התגלו ליקויים בניהול ספרי החשבונות.

במינימרקט בשלומי ביצעו הפקחים השוואה בין דוחות חברות האשראי לבין סרטי הקופה, ומצאו הכנסות לא רשומות בסך 45 אלף שקל. בעל העסק נחקר, והתיק הועבר למחלקת התביעות.

עיון בספרי החשבונות של גנן מנהריה העלה כי הכנסה בסך 2,500 שקל לא תועדה, והאיש אמר בתגובה: “התכוונתי לרשום בסוף החודש”.

אצל קבלן ביצוע בתחום המסגרות מהכפר כאבול, שביצע עבודה עבור לקוח בנהריה, גילו המבקרים כי קיבל סכום כסף עבור העבודה, אך לא רשם זאת מכיוון שאינו מנהל כלל ספרים. כמו כן התגלה, כי אין לו תיק ברשות המיסים. הקבלן הסביר: “לא ידעתי שצריך לפתוח תיק”.

המטרה - לגבות מס אמת. מחשבון|צילום: אתר: pixabay.com
המטרה – לגבות מס אמת. מחשבון|צילום: אתר: pixabay.com

במתחם צימרים באחד המושבים באזור הגליל המערבי מצאו המבקרים על הדלפק ניירת שתיעדה תשלום עבור אירוח עתידי. תישאול בעל המקום העלה כי הוא אינו מנהל כלל רישום של ההכנסות אותן הוא מקבל. בעל הצימר הסביר: “התכוונתי לרשום מאוחר יותר”.

בדוכן פירות וירקות בנהריה מצאו המבקרים כמה מאות שקלים שלא נרשמו. בעל הדוכן: “החבר שלי, שהיה פה, לא יודע לרשום. התכוונתי לרשום בהמשך היום”.

המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המיסים נגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיית מנהל הרשות, משה אשר, למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה על ידי עריכת מבצעי שטח. המטרה – לגבות מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

בדוכן פירות וירקות בנהריה מצאו המבקרים כמה מאות שקלים שלא נרשמו. בעל הדוכן: “החבר שלי, שהיה פה, לא יודע לרשום. התכוונתי לרשום בהמשך היום”


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *