נפתח הדיאלוג השני בין משרדי הכלכלה של ישראל ויפן

נפתח הדיאלוג השני בין משרדי הכלכלה של ישראל ויפן
המטרה: קידום שיתוף הפעולה בין ישראל ליפן והסרת החסמים המסחריים בהם נתקלים אנשי עסקים ישראליים ויפניים. בתמונה: דגל יפן
צילום ארכיון: www.pixabay.com

הדיאלוג השני בין משרדי הכלכלה של ישראל ויפן מתקיים היום (ד’) בירושלים

הדיאלוג השני בין משרדי הכלכלה של ישראל ויפן מתקיים היום (ד’) בירושלים, כשמטרתו היא חיזוק קשרי הסחר בין שתי המדינות, משיכת השקעות זרות והקלה על פעילות היצואנים בשתי המדינות.

ממשרד הכלכלה והתעשייה נמסר כי “הדיאלוג מהווה נדבך חשוב במימוש החלטת הממשלה לחיזוק היחסים הכלכליים בין ישראל לבין יפן, הכלכלה השלישית בגודלה בעולם. הוא מהווה כלי חשוב להגעה ליעדים הממשלתיים לקידום הקשרים הכלכליים ויחסי המסחר בין המדינות: בינואר 2015, התקבלה החלטת ממשלה לבניית שותפות כלכלית מקיפה בין המדינות שכללה יעדים ממשלתיים של הגדלת היצוא הישראלי ב-50% עד שנת 2020 לכ- 1.1. מיליארד דולר והגדלת מספר היצואנים ליפן ב-33%, לכ-210.זו הפעם השנייה הדיאלוג הכלכלי בין משרדי הכלכלה של ישראל ויפן. בראש הוועדה יעמדו מנהל מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה, אוהד כהן, ומנכ”ל יחידת מדיניות הסחר במשרד הכלכלה היפני (METI), הירופומי קטסה”.

“במהלך הדיאלוג הכלכלי ידונו הצדדים בנושאי סחר שונים על מנת לקדם את שיתוף הפעולה בין המדינות ולהסיר חסמים מסחריים בהם נתקלים אנשי עסקים ישראליים ויפניים”, קבע המשרד.

המטרה: קידום שיתוף הפעולה בין ישראל ליפן והסרת החסמים המסחריים בהם נתקלים אנשי עסקים ישראליים ויפניים. בתמונה: דגל יפן | צילום ארכיון: www.pixabay.com
המטרה: קידום שיתוף הפעולה בין ישראל ליפן והסרת החסמים המסחריים בהם נתקלים אנשי עסקים ישראליים ויפניים. בתמונה: דגל יפן | צילום ארכיון: www.pixabay.com

אוהד כהן, מנהל מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה, המוביל את הדיאלוג מסר היום (ד’) כי “הדיאלוג הכלכלי עם יפן, הכלכלה השלישית בגודלה אחרי סין וארה”ב, הינו בעל חשיבות אסטרטגית לכלכלה הישראלית. בעבר, היקפי המסחר של ישראל עם יפן היו קטנים יחסית, בין היתר עקב הרגישות היפנית לנושא החרם הערבי. עם זאת, לאחרונה מוביל ראש ממשלת יפן הנוכחי, שינזו אבה, מדיניות של אימוץ חדשנות מגורמי חוץ, תחת השם Open Innovation. מדיניות זו העלתה בעיני היפנים את חשיבותה של ישראל, הנחשבת ייחודית בעולם בתחום טיפוח החדשנות. בעקבות זאת החלה מגמה של התחממות היחסים בין המדינות והדבר מחלחל מהדרגים הגבוהים ביותר לראשי המשק היפני”.

נועה אשר, הנספחת המסחרית של משרד הכלכלה-מינהל סחר חוץ, בשגרירות ישראל בטוקיו, הדגישה כי “בשנתיים האחרונות אנו עדים לעלייה משמעותית ביותר בהתעניינות של חברות יפניות בישראל, שבאה לידי ביטוי בהגעה של חברות יפניות רבות לארץ ובנכונות רבה להיפגש ביפן עם חברות ישראליות”.

במסגרת הידוק היחסים בין ישראל ליפן, ביקר ראש הממשלה ושר הכלכלה והתעשייה, בנימין נתניהו במאי 2014 ביפן ונפגש עם ראש ממשלת יפן, שינזו אבה. אבה, מצידו, ביקר בישראל בינואר 2015 עם משלחת עסקית בכירה.

ביולי 2014 נחתם מזכר שיתוף פעולה בתחום המחקר והפיתוח התעשייתי בין משרדי הכלכלה של שתי המדינות.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *