איך תדעו שהביטוח שלכם באמת מכסה אתכם?

איך תדעו שהביטוח שלכם באמת מכסה אתכם?


האם אתם יודעים מי אמור להגן עליכם ביום שבו תצטרכו להשתמש בפוליסת הביטוח שרכשתם? האם יודעים בוודאות שביטוח הבריאות שלכם אכן מכסה אתכם במקרה של מחלה פתאומית? ישראל לוי מנהל פיננסים וביטוח מסביר מדוע זה קריטי לבחור מישהו שיגן על הזכויות שלכם ויחסוך לכם הרבה כסף.

להיות שם בשבילכם כשתצטרכומדינת ישראל היא מעצמה של ביטוחים, כמעט כל אזרח במדינה מבוטח בביטוח בריאות כלשהו. על פי נתוני רשות שוק ההון, בכל שנה מוציאים הישראלים קרוב ל 5.5 מילארד שקלים רק על ביטוחי בריאות. אולם בקרוב ל 6 מיליון מהמקרים מדובר בבזבוז של כספים על ביטוחים מיותרים או כפולים. אז איך תדעו שהביטוח שאתם משלמים אכן עונה על הצורך המדויק שלכם?

לאור הנתונים הללו פנינו אל ישראל לוי מנהל פיננסים וביטוח כדי שיעשה לנו קצת סדר, זאת בשל הניסיון הרב שצבר עם אלפי לקוחות בתחום. טרם פגישתנו דאגתי לבחון תחילה את הביטוחים האישיים שלי. לתדהמתי שאני לא באמת מבינה מה כתוב בהם ואת מה בדיוק הם אמורים לכסות ביום שבו חלילה אזדקק לכספי הביטוח.

האם יש מי שנמצא שם בשבילכם ביום שבו תצטרכו אותו

כמו כן שיתפתי את לוי בעובדה שגיליתי כי איש הקשר שהחתים אותי על הביטוח כבר מזמן פרש מהחברה שבה עבד ובמקרה הצורך אין לי מושג למי עלי לפנות כדי שיוכל לטפל בי בצורה המיטבית ולא סתם יעבירו אותי מנציג לנציג בטלפון.
“המקרה שלך הוא בהחלט אופייני לישראלים רבים” טוען לוי “אנשים רבים יודעים היטב מה מכסה ביטוח הרכב שלהם, או ביטוח תכולת הדירה, אבל דווקא כשזה מגיע לנושא הכי חשוב שהוא הבריאות שלהם עצמם, אין להם באמת מושג האם הביטוח שרכשו הוא המדויק עבורם”.

ישראל לוי סוכן הביטוח

למה דווקא הישראלים כל כך מבולבלים בנושא ביטוח הבריאות שלהם?
“נושא הביטוחים בישראל הוא תחום מאד פרוץ. ראשית אל תשכחי שזו מדינה שמעודדת ביטוחי בריאות זולים כמעט לכל אחד. שנית כל אדם או חברה שמחליטים להגדיר את עצמם כסוכני ביטוח יכולים לפנות ולהציע את מרכולתם מבלי שהם באמת למדו זאת כמקצוע לחיים, כאשר הם למעשה משמשים בעיקר כמפיצים של חברות הביטוח”.

“לדעתי אלו הן הסיבות המרכזיות שהביאו לידי כך שיש למבוטחים רבים כל כך אי סדרים כמו כפל ביטוחי מיותר, ביטוח לא מדויק ובלתי נדרש. סוכני הביטוח משווקים לנו מבוקר עד ערב פוליסות שאנחנו בכלל לא זקוקים להן. בשורה התחתונה מדובר מיליוני שקלים שנזרקים בכל שנה לפח”.

כפל ביטוחי מיותר

מה למעשה ההבדל בין סוכן ביטוח לבין מנהל ביטוח?
“האינטרס של רוב סוכני ביטוח הוא לא לדאוג לבריאות האישית שלכם אלא לדאוג שהחברה שהם משווקים מטעמה תמכור כמה שיותר פוליסות. כך גם נציגים ישירים מטעם חברות הביטוח אינם מעוניינים דווקא להעניק לכם את הביטוח המיטבי אלא את הביטוח היקר ביותר”.
“מנהל ביטוחי לעומת זאת, הוא אדם שלמד את המקצוע בצורה יסודית ומעמיקה. המטרה של מנהל ביטוח היא רק אחת, לשרת את הלקוח. האינטרס של הלקוח הוא הדבר העיקרי שהוא רואה לנגד עיניו. הוא אחראי להגן על הבריאות שלו ועל הנכסים הכלכליים שלו, הייתי קורא לזה הסופרמן של הביטוח, זה שאמור באמת להושיע אותך בשעת צרה”.

איך יודעים שמנהל הביטוח אכן דואג לאינטרסים של המבוטח?
“מנהל ביטוחי טוב הוא אחד שיודע לסקור את שלל המוצרים שקיימים בשוק חברות הביטוח, שיודע להציע לך את כל הפוליסות הקיימות על המדף מכל החברות. רק אז ניתן באמת לבנות מערכת ביטוחית פיננסית שמשרתת את טובת הלקוח”.
“הרבה פעמים מגיעים אלינו לקוחות כדי שנעשה להם סדר בביטוחים ואנחנו מגלים שלמרות שלכאורה הם עבדו עם סוכן, כל הביטוחים שלהם מאותה החברה. איך זה יכול להיות?! הרי תפקידו של הסוכן היה להתאים לו בהתאמה אישית בכל ביטוח את החברה שמצטיינת בו. כך שלמעשה הוא מנע מהמבוטח את הפוליסות המתאימות לו בגלל אינטרס אישי”.

“בנוסף, ברגע האמת, בשעה שמבוטח נזקק לכספי הפוליסה, מנהל טוב ידע לדרוש את מה שמגיע ללקוח מחברת הביטוח ולא להיפך. לא צריך להשאיר בידי חברת הביטוח את ההחלטה כמה פיצוי מגיע לך”.
האותיות הקטנות של פוליסת הבריאות

תחום פרוץכדי להדגים לי את ההבדל בין סוכן ביטוח לבין חברה שמנהלת את הביטוחים עבור הלקוח מזמין אותי ישראל לוי לעבור יחד אתו במחלקות השונות אצלו בחברה “ישראל לוי פיננסים וביטוח”
התחנה הראשונה היא מחלקת אפיון הלקוח. כאשר מגיע לכאן התיק של הלקוח המחלקה יורדת לרבדים הכי עמוקים של היכרות הלקוח כדי להבין אילו ביטוחים מדויקים עבורו ואילו מיותרים. כך למשל במקרה ובו שמים לב כי הלקוח הנו בגיל 59 וצפוי לעבור לגיל 60 בשנה הקרובה יש משמעות חשובה.

המחלקה השנייה בסיור שלנו היא מחלקת האנליזה. זו מחלקה שמנתחת את התיק הקיים תוך הבנת הפוליסות השונות מהשורש ובודקת בצורה מעמיקה שאין כפילויות. “מכירה את האותיות הקטנות שיש בפוליסות הביטוח?” שואל אותי ישראל “כאן אנחנו עוברים אות אות לוודא שהפוליסה אכן מתאימה לך, האנשים שיושבים כאן מומחים בנושא פוליסות והם יושבים ונוברים מבוקר עד ערב. הוא כמובן צוחק.

מחלקת אנליזה של ישראל לוי ביטוחים ופיננסים

אחרי שהמבוטח הופך ללקוח הוא מופנה אחר כבוד אל מחלקת השירות שמלווה אותו במאור פנים בשאלות היום יום. בשעת הצורך נעמדת לכבודו על הרגליים האחוריות כל מחלקת ניהול התביעות שדואגת לשכב על הגדר עבור הלקוח כדי שהוא לא יצטרך להתמודד בשעת המשבר שלו עם הטלפון השבור של חברות הביטוח וכדי שיקבל את המקסימום שמגיע לו.

התחושה האישית שלי היא כי המשרד שבו אני צופה כעת הוא סוג של מפעל לייצור שעונים שוויצרים העבודה כאן היא מסביב לשעון במטרה לקבל את התוצאה המדויקת ביותר.


איך בפועל מצליחים לבנות ביטוח מדויק ללקוח?

“אני מסתכל על זה כמו רופא מנתח שמגיע להציל את הבריאות שלך, תנועה לא נכונה ימינה או שמאלה, עלולה לעלות בחיים של המטופל. אסור לטפל בפוליסה כלאחר יד . אתה חייב להיות איש מקצוע מהשורה הראשונה ולהבין בכל רגע מה אתה עושה”.
“עולם הביטוח הוא עולם של הרבה שורות קטנות ומפותלות שבהן מסתתרות מורכבויות רבות. אמנם כל אחד יכול לבדוק באמצעות מחשבון אינטרנטי את הביטוח שלו אבל זה קצת כמו להגיש תביעה בבית המשפט בלי עורך דין או לרכוש דירה בלי יועץ משכנתא. נכון, אתה יכול לעשות את זה לבד, אבל אם אתה לקוח עורך דין טוב או רופא טוב או יועץ משכנתא מעולה התוצאות יכולות להיות קריטיות מהבחינה כספית לכאן או לכאן”.

לשאלה מי מטפל לך בביטוח יכולות להיות השלכות קריטות

עד כמה באמת מנהל ביטוח טוב יכול לחסוך לך כסף?
לא תאמיני אבל יש לי גם לקוחות שחסכו במצטבר מאות אלפי שקלים, שאותם הם היו ממשיכים לשלם לאורך השנים אם הם לא היו מבצעים אצלנו בדיקה יסודית. לפעמים ביטוח חיים אחד יכול לחסוך כשמונים או תשעים אלף שקלים. יש לי לדוגמה לקוחה בשם קמי מלכה, חשבת במקצועה שמספרת על חיסכון של 550 ₪ בחודש. אנחנו מדברים על חסכון של 6000 ₪ לשנה, תכפילי את זה בעשר שנים היא מקבלת 60,000 ₪ שבמקום לזרוק אותם על פוליסות מיותרות היא יכולה לצאת אתם לחופשה והכי חשוב היא יודעת שבכל רגע נתון אם היא תזדקק לסופרמן ביטוח שיציל אותה, אנחנו כאן בשבילה.

לסיכום הראיון אני שואלת את ישראל לוי מה החזון האישי שלו בנושא הביטוחים.
“אם הייתי שר הביטוח” הוא מחייך “הייתי דואג דבר ראשון שכל אזרח במדינת ישראל יקבל חינוך פיננסי, כזה שיאפשר לו לקבל החלטות טובות לגבי הנושא הכי חשוב בחייו והוא הבריאות שלו”.
“באופן אישי אני מקפיד לנסות לחנך את ילדי לנושא הזה כיוון שאני מאמין שידע הוא כוח. בשורה התחתונה אשמח לסייע לכל אזרח במדינת ישראל לקבל את כל הידע שהוא צריך על מנת שהוא יוכל להיות רגוע שהכסף שלו והבריאות שלו נמצאים במקום הטוב ביותר”

הבריאות שלנו היא הנושא החשוב ביותר

לאתר של ישראל לוי ביטוחים www.simplemedia.co.il
טלפון לתיאום פגישות 0366675432


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *