הכנסת תבדוק את המחסור במזון בחגים

הכנסת תבדוק את המחסור במזון בחגים
כפרות. תרנגול.
צילום: stocksnap.io

מחקר הראה עד כמה הצעת האוצר היא לא רק טובה אלא הכרחית

ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה את הצעת היו”ר, ח”כ איתן כבל (המחנה הציוני), להקים ועדת משנה לבחינת הגורמים למחסור במזון בתקופת החגים. ח”כ עיסאווי פריג’ (מרצ), נבחר לעמוד בראש ועדת המשנה, זאת לאחר שלפני כשבועיים החליט היו”ר כבל להטיל על ח”כ פריג’ לעמוד בראש צוות שיכין דוח מסודר על הכשלים שהובילו למחסור, בעקבות דיון מיוחד שקיימה הוועדה בעניין שבסופו לא הצליחה לקבל תשובות ברורות. כבל אמר לפריג’ כי הוא מצפה לדוח “ברור וחד, ולא כמו התשובות שקיבלנו בדיון שערכה הוועדה בעניין המחסור במזון”.
ובעניין אחר – הוועדה המשיכה לדון ברפורמה בענף הפטם (גידול עופות למאכל). בשבוע שעבר נרשמה התנגדות לרפורמה מקיר לקיר, הן מצד החקלאים, חברי הכנסת וארגוני סביבה וצער בעלי חיים. עם זאת היו”ר כבל הבהיר כי הוא מתכוון לקדם את ההצעה, אך לעשות זאת בהסכמה בין הצדדים ומבלי שלאף צד תינתן זכות וטו בעניין.

כפרות. תרנגול. |צילום: stocksnap.io
כפרות. תרנגול. |צילום: stocksnap.io

נציג פורום קהלת, עו”ד אריאל ארליך, אמר כי בפורום נעשה מחקר שהראה עד כמה הצעת האוצר היא לא רק טובה אלא הכרחית, והוסיף כי כולם מנסים להסביר למה ירידת מחירים זה לא דבר טוב. ח”כ איציק שמולי (המחנה הציוני) דחה את הדברים ואמר כי זאת לא הטענה וכי השאלה היא האם הרפורמה באמת תוריד את המחיר. ארליך הוסיף כי ככל שמחליטים לשמור על המשק המשפחתי צריך לעשות זאת בסבסוד ישיר, על השולחן ובאופן מתוכנן.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *