משלמים לכם בשוטף פלוס? עכשיו יש פתרון

משלמים לכם בשוטף פלוס? עכשיו יש פתרון
אבישי כהן אפק. פתרונות מימון
צילום: יח"צ

אלפי עסקים וחברות במדינת ישראל עובדים קשה, אך מקבלים תמורה מלקוחותיהם רק חודשים רבים אחרי שהיא בוצעה בפועל. הכלכלן אבישי כהן מחברת אפק פתרונות מימון מציג את הדרך שבה ניתן להמשיך להצליח בעסקים למרות הקושי התזרימי

אתם עובדים קשה כדי לספק את השירותים והמוצרים ללקוחות, מממנים בשוטף משכורות, מלאים ושכירות ומקבלים מאוחר תשלומים. הימים עוברים ולחיים בינתיים יש הוצאות: צריך להשקיע בשיווק ופרסום, לפתח מוצרים חדשים, לגייס עוד עובדים ולשלם לכולם משכורות ואז נוצרים קשיים תזרימיים והחברה מתקשה להמשיך לגדול ולהתפתח.

הדרך להצלחה בעסקים עוברת בהלוואה חוץ בנקאית

כך לדוגמא חברת “גבינות לתעשיה בע”מ” (שם בדוי), העוסקת ביבוא גבינות יוקרה מחו”ל למסעדות בישראל הזמינה סחורה יקרה וסיפקה אותה למסעדות, אבל רוב המסעדות הסכימו לשלם לה רק בתשלומים שוטפים חודשים קדימה. בינתיים החברה, שחייבת את הכסף לספקים בחו”ל, נותרת עם חריגה גדולה בבנק, ובקושי גדול יותר לעמוד בהזמנות נוספות ולצמוח.

יבואן גבינות למסעדות|צילום: יח"צ
יבואן גבינות למסעדות|צילום: יח”צ

הדרך הקלה ביותר הקיימת היא כמובן לפנות לבנק ולבקש הלוואה כדי לעמוד בביקוש ההולך וגדל אבל הדרך הזו היא בדרך כלל טעות. הלוואה קטנה שהבנק ייתן מהווה אקמול או פלסטר, שכן לרוב תבלע ותעלם בחשבון העובר ושב ואף תייצר בור עמוק יותר כשתאלצו לשלם את ההלוואה.

הדרך להצלחה עוברת בהלוואה
הכלכלן אבישי כהן מחברת אפק פתרונות מימון העוסקת בגיוס הלוואות לעסקים וחברות מספר כי 85% מהעסקים אשר פונים אליו לסייע בהגשת בקשת הלוואה חוץ בנקאית הם למעשה עסקים שמבקשים דחיפה קטנה בשל אותו מצב ביניים בו הם נתונים בין הרצון לפתח ולהגדיל את העסק לבין המצב התזרימי העכשווי .

אבישי כהן אפק. פתרונות מימון|צילום: יח"צ
אבישי כהן מנכ”ל אפק פתרונות מימון | חדשות המומלצים

כהן ממליץ לבעלי העסקים לא להסתפק בפתרון זמני והלוואה לעסקים לסגירת החוב אלא בהגשת בקשה להלוואות חוץ בנקאיות בתנאים נוחים. “קרן להלוואה חוץ בנקאית לרוב מאפשרת הלוואה לעסקים בתנאים נוחים יותר, ללא ערבים או משכון מיותר, בתנאים נוחים, בריבית נמוכה ובפריסת תשלומים רחבה יותר. באופן הזה בעל העסק מקבל סכום גבוה שמאפשר לו לצאת מהמצב ההישרדותי, להתרכז בתכנון יעדים וצמיחה, העסקת עובדים טובים ופיתוח מוצרים שיוכלו להחזיר את ההשקעה ולגרום להגדלת הרווחיות”

באופן הזה למשל, אפק פתרונות מימון סייעו לחברת הגבינות, אפק גייסה עבור החברה חצי מיליון שקלים מה שאפשר להם להגדיל את מחזור העסקים והיבוא להיקפים של חמישה מיליון ₪ .

דוגמה נוספת היא חברת פרויקטים בצפון שקיבלה הזמנות לביצוע פרויקטים בגובה 3 מיליון ₪. כמובן שעד שהכסף יכנס היא נאלצת לממן את החומרים, העובדים והאדריכלים, משימה שהיא כמובן בלתי אפשרית. בעזרת הגשת בקשת הלוואה באמצעות אפק פתרונות מימון החברה גייסה 300,000 ₪ שאפשרו לה לעמוד בהסכמים וכך לא לוותר על הכנסות הצפויות של מיליון ₪ וגם לא להיפגע מחריגות מיותרות בבנק.

כסף|צילום: יח"צ
לצמוח במקום לעצור

למה בעצם צריך מומחה כדי לגייס הלוואה, אי אפשר פשוט לפנות לבד?
“בניגוד לפנייה הקלאסית של בעלי עסקים לבנקים דרך הליך בירוקרטי ארוך ומתיש, אפק פונה לגופי מימון זולים וגדולים מתוך חשיבה קדימה. באפק עובדים על הכנת תכנית עסקית שתגייס עבורכם מספיק כסף לא רק כדי לשרוד אלא גם כדי לצמוח נכון.” מסביר כהן
“אנחנו מנתחים את התקבולים הצפויים, את תחזית הצמיחה בשילוב עם הצרכים היומיומיים ובהתאם לכך מגישים את הבקשה להלוואה בצורה הטובה ביותר. אנחנו עושים את זה באמצעות צוות כלכלנים ואנשי שירות לקוחות מנוסה ואיכותי. בנוסף אנחנו מסייעים הן באיסוף מסמכי קרנות המימון השונות וליווי בהליך הבירוקרטי שלהן, והן ברמה המקצועית והביקורתית בבדיקת נתוני לקוחותיה”.

לגייס יותר, לשלם פחות
גיוס הלוואות באמצעות מומחים חשוב גם על מנת למקסם את פוטנציאל הגיוס, בפרטי התהליך כולו: מניתוח והבנה של הצרכים הפיננסיים האמיתיים של העסק, דרך בחירת מסלול מתאים וכתיבת תוכנית עסקית בהתאם לערוץ המימון המומלץ, ועד להגשת בקשת ההלוואה בצורה האופטימלית. התוצאה היא גיוס בהיקף גבוה ובתנאים יותר טובים.

מכיוון ששיטת התמחור מבוססת בעיקר על הצלחה, הלקוחות הם בעצם שותפים עסקיים מלאים. הפעילות העסקית כולה נעשית בצורה שקופה ובשיתוף מלא עם הלקוח ובהתאם ליעדים שהוגדרו מראש, על מנת לגייס את האשראי בזמן קצר, ועם התוצאה הטובה ביותר.
“כחלק מהיצע השירות אנחנו לדוגמה באפק גם מייעצים לאחר אישור ההלוואה, להיכן מומלץ לנתב את הכסף”. מוסיף כהן ” חשוב לנו להקפיד שהוא יושקע אך ורק בדברים שיעזרו לו לצמוח ויהיו במעקב חודשי כדי לראות שזה אכן מיושם שהתחזית הוגשמה ושאכן העסק הגיע ליעדי מכירות ורווח אופטימליים”.

טיפ אחרון לסיום?
” הכסף הוא החמצן של העסק. ניהול כספים נכון הוא הכרחי, בכל עסק ובכל היקף”.

כסף|צילום: יח"צ
כסף|צילום: יח”צ

אבישי כהן, מנכ”ל אפק פתרונות מימון שימש בעבר ככלכלן בכיר בקרן להלוואות בערבות מדינה והיה אחראי על אישור בקשות האשראי החוץ בנקאי של משרד האוצר ומשרד הכלכלה. כיום מלווה אלפי עסקים בדרך לגיוס הלוואה חוץ בנקאית

זקוקים להלוואה?
צרו קשר לקביעת פגישת ייעוץ ראשוני ללא עלות וללא התחייבות, על מנת להעריך את הכדאיות של בקשת הלוואה, את היקפה האופטימלי, ואת מסלול המימון המתאים עבורכם.


כתבות שתשמחו לקרוא

תגובה אחת

  1. אורנה פלינט

    במקום להבין שזו בעיה של המדינה שתופעה של שוטף פלוס קיימת בכלל, יש אנשים שעוד מנסים להרוויח על גבם של קורבנות השיטה הנוראה הזאת רק חקיקה תבטל את העוול.

    תגובה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *