הצעה להחזרת פיקוח על מחיר המים

הצעה להחזרת פיקוח על מחיר המים
ניצול חלקי. מים
צילום: pixabay.com

מתברר כי מאז הוצאת הפיקוח מוועדת הכספים, תעריפי המים עלו במאות אחוזים

יו”ר ועדת הכספים, ח”כ משה גפני (יהדות התורה), מקדם הצעת חוק שתחזיר את הפיקוח על מחיר המים.

בדיון שנערך בנושא בשבוע שעבר נמצא כי רק כמחצית מאוכלוסיית הזכאים להנחה, נהנית ממנה בפועל. עוד התברר כי מאז הוצאת הפיקוח מוועדת הכספים, תעריפי המים עלו במאות אחוזים.

בתגובה, הודיע גפני כי הוא מקדם את הצעת החוק שתאפשר פיקוח. חברי הכנסת גם דורשים הנחה בפועל בתעריפי המים לאוכלוסיית היעד החל מהקוב הראשון, היינו תעריף נמוך מ- 7.68 שקל על כל קוב מים שצורכים נכים ונזקקים, עד צריכה של 7 קוב.

ניצול חלקי. מים|צילום: pixabay.com
ניצול חלקי. מים|צילום: pixabay.com

גפני: “בעבר נושא הבצורת היה על סדר היום וצמצום השימוש במים היה בראש סדרי העדיפויות ולכן הוחלט על מכסת שימוש במים בתעריף מסוים ובתעריף מוגדל מעבר לאותה מכסה. הוקצה כסף להנחות לנזקקים, נכים וכד’. לא ניתנת הנחה מהקוב הראשון אלא על השימוש במים מעבר למכסה הרגילה, קרי הגדלת מכסות. בכל מקרה, עפ”י החוק סך עלות ההטבה אינו יכול לעבור את הרף של 1.5% מסך התשלומים שמשלמים כלל הצרכנים הביתיים.”

גפני הוסיף: “כלומר ההטבה איננה מוגדרת בסכום תקציבי ולא מוקצה לה תקציב ייעודי מהאוצר, אלא כשיעור מסך הגבייה הכולל ועל-כן גובה ההטבה בכל שנה משתנה. בשנים האחרונות, גובה ההטבה עמד על 70 מיליון ₪ לשנה בקירוב. בפועל מנוצלת מחצית מהסכום הזה ואף פחות”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *