חוגגים ט”ו בשבט ומחרימים את הטורקים

חוגגים ט”ו בשבט ומחרימים את הטורקים
"מאמץ מיוחד למצוא ספקים ממדינות חדשות". צלחת ט"ו בשבט
צילום: יח"צ

לאור התנהגות הטורקים כלפי ישראל, חברה המכינה חבילות שי החליטה שלא לקנות פירות יבשים מטורקיה

"מאמץ מיוחד למצוא ספקים ממדינות חדשות". צלחת ט"ו בשבט|צילום: יח"צ
“מאמץ למצוא ספקים ממדינות חדשות”. צלחת ט”ו בשבט|צילום: יח”צ

סטודיו אנד ג’וי, העוסק בהכנת חבילות שי לחגים וארועים על ידי העסקת אנשים שמתמודדים עם מוגבלויות, נדרש לא לשלב פירות יבשים מתורכיה לפי בקשת לקוחותיו.
לדברי נדב עטיה מנהל הסטודיו, מוסדות וועדי עובדים לא ממהרים להתפייס עם תורכיה, שהעניקה בשנים האחרונות את חסותה לפעילות טרור נגד ישראל. נציגי ועדים הודיעו לנו בעת ההזמנות שהם מעוניינים בחבילות שי לחג שאינן מכילות פירות יבשים מתורכיה.
הוועדים הם כח קניה משמעותי ממכירותינו, הרווח ממכירת המוצרים הוא מקור ההכנסה היחיד של עובדי הסטודיו הנמצאים במסגרת שיקומית. לכן כדי לא לפגוע בתקציבי מימון השיקום החלטנו להזמין פירות יבשים ממקורות חלופיים, ממדינות דרום אמריקה ומזרח אסיה. כדי להתאים לדרישת הצרכנים להכנת צלחת ט”ו בשבט וחבילות שי מגורמים ידידותיים בלבד.
עטיה מוסיף :”אנשי הסטודיו נותנים בכל מצב עדיפות לתוצרת ישראלית מקורית ולכן משלבים במבחר המתנות תמרים ישראלים וכן יינות, שוקולד, דבש ומוצרים אחרים של יצרנים מהארץ. העדפת תוצרת הארץ מתבקשת בעסק חברתי שמבוסס על עוצמת התמיכה ההדדית של הקהילה בישראל לטובת העסקה בכבוד של אנשים עם מוגבלויות. במקרים שאין תוצרת ישראלית, כמו ברוב הפירות היבשים, עשינו מאמץ מיוחד למצוא ספקים ממדינות חדשות ברחבי העולם ולא להשען על היבוא מתורכיה”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *