יבוטל זמנית המס על ייבוא ירקות קפואים, דגים ושמן זית

יבוטל זמנית המס על ייבוא ירקות קפואים, דגים ושמן זית
הצ'יפס בדרך. דייג
צילום: pixabay.com

כדי למנוע עליית מחירים לקראת פסח יבוטל זמנית המס על ייבוא ירקות קפואים, דגים ושמן זית 

שר האוצר, משה כחלון ושר החקלאות, אורי אריאל חתמו היום (ד’) על ההסכם שצפוי להוביל למניעת מחסור ולהורדת מחירי הדגים, שמן הזית והירקות הקפואים לקראת פסח.

במסגרת ההסכם תינתן למגדלי הדגים בבריכות תמיכה ישירה חד-פעמית בשנת 2016 בסכום של 23 מיליוני ש”ח. כמו כן, יוקצו 2 מיליוני ש”ח לשנת 2016 עבור קמפיין לעידוד צריכת דגים ישראליים טריים.

כמו כן, במידת הצורך ובהתאם להשפעה על השוק, יוקצה תקציב נוסף של 12 מיליון ש”ח באופן חד פעמי עבור תמיכה נוספת במגדלי דגי הבריכות במידה ותהיה פגיעה במגדלים מעבר לסכום זה. משרד האוצר הודיע על פתיחת מכסה פטורה ממכס לייבוא של 3,500 טון לייבוא פילה אמנון קפוא, 500 טון דגי קרפיון ובורי.

הצ'יפס בדרך. דייג| צילום: pixabay.com
הצ’יפס בדרך. דייג| צילום: pixabay.com

עוד סוכם כי תינתן תמיכה ישירה חד פעמית בשנת 2016 של 15 מיליון ש”ח למגדלים בתחום שמן הזית. בנוסף, יוקצה 1 מיליון ש”ח עבור תמיכה בגידול מסורתי של זיתים לשמן. משרד האוצר הודיע על פתיחת מכסה פטורה ממכס לייבוא של שמן זית של  2,000 טון, וזאת בנוסף למכסה של 1,200 טון. משרד האוצר יפעל מול משרד הכלכלה לאישור תקן לשמן זית.

במסגרת ההסכם סוכם בין היתר כי החקלאים מתחייבים למכור לסיטונאים כמה סוגים של ירקות בסיסיים בסכום שנע בין 2 ל 1.5 ₪ לקילו כך שיאפשר לרשתות השיווק למכור מוצרים אלה במחירים נמוכים לצרכן.
כמו כן, תינתן תמיכה ישירה חד פעמית של 25 מיליון ₪ למגדלי ענפי הירקות הקפואים בהתאם למתווה שיוסכם בתיאום עם משרד האוצר.

במקביל, משרד האוצר הודיע על פתיחת מכסה פטורה ממכס לייבוא של ירקות קפואים של  4,5000 טון טוגנים (צ’יפס קפוא) ושל 5,500 טון ירקות קפואים נוספים.

במשרד החקלאות ציינו כי כל המכסות יהיו פתוחות עד ליום 15.7.2016 וכי לאחרונה גם הורד המכס על ייבוא בשר ומוצרים נוספים וזאת כדי למנוע עליית מחירים לקראת פסח.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *