צפויה ירידה במחיר מוצרי החשמל

צפויה ירידה במחיר מוצרי החשמל
דורש שינוי. ראש הממשלה בנימין נתניהו
צילום: באדיבות הכנסת

ועדת השרים לרגולציה החליטה על ביטול התקן הישראלי במכשירי חשמל ביתיים ואימוץ התקן האירופי

ועדת השרים לרגולציה בראשות ראש הממשלה בנימין נתניהו התכנסה וקיבלה החלטות שיפחיתו את הרגולציה ואמורות גם לגרום בהמשך לירידה במחיר של חלק ממוצרי החשמל. ראש הממשלה אמר בדיון: “במדינת ישראל יש עודף רגולציה. ועדת השרים הזאת נפגשת על מנת להפחית את הנטל הזה שעולה הרבה כסף לאזרחים וגם לעסקים.

דורש שינוי. ראש הממשלה בנימין נתניהו|צילום: באדיבות הכנסת
דורש שינוי. ראש הממשלה בנימין נתניהו|צילום: באדיבות הכנסת

“היום אנחנו נטפל בסידור שערורייתי שקיים במדינת ישראל – אתה רוצה לייבא מוצרי חשמל עתירי אנרגיה במדינת ישראל, אתה לא מסתפק בתקן האירופי שעובר גם בספרד, גם באיטליה וגם בגרמניה. אתה רוצה לייבא מקרר או דבר אחר, יש תקן ישראלי מיוחד והתקן הזה עולה כסף, ומגלגלים אותו בהצלחה, והתקן הזה כמובן מגביל תחרות, שזה מגלגל עלות נוספת לשכר. היום אנחנו פשוט נבטל את התקן הישראלי, נאמץ את התקן האירופי, נפחית מחירים לצרכנים במדינת ישראל.

“הדבר השני, מפעלים ועסקים, יש להם תקן אנרגיה מיוחד כל כמה שנים – זה עולה הרבה כסף וזה טרטור גדול מאוד – אנחנו הולכים להאריך את התקופה של אותו תקן אנרגיה, כדי להקל גם על המפעלים. אנחנו מתחילים בקרב הגדול נגד עודף הרגולציה במדינת ישראל, נגד עודף הביורוקרטיה. מי שייהנה מזה זה הצרכנים והעסקים במדינת ישראל”.

ראש הממשלה הנחה את הוועדה להתכנס אחת לשבועיים, ולהגיש כבר בהצעות ההחלטה את אישור המשרדים הרלוונטיים להחלטה. בשלב ראשון הוועדה כבר החליטה על ביטול התקן הישראלי במכשירי חשמל ביתיים ואימוץ התקן האירופי – מהלך שיפחית כאמור מחירים לצרכן. כמו כן, הוחלט על הקלות ברגולציה לעסקים כך שהחובות לבצע סקרי אנרגיה ולדווח על צריכת אנרגיה יופחתו משמעותית ויידרשו בתכיפות נמוכה יותר.


כתבות שתשמחו לקרוא

תגובה אחת

  1. יאיר

    בדרך כלל קברניטים אוהבים להגדיל את שליטתם על הציבור ורווחתו. יבורך ראש הממשלה אשר לא נגרר אחר האגו והשררה אל פועל בכיוון ההפוך ומקטין את עוצמת השליטה של המערכת הבירוקרטית ובכך משפר את איכות החיים ומוזיל את עלות המחייה לציבור בארץ

    כל הכבוד

    תגובה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *